Vlákno názorů k článku Využitím druhého pilíře si snížíte důchod od státu o 15 procent od Kato - Dnes odchází 28% do průběžného systému a co...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2011 16:44

    Kato (neregistrovaný)

    Dnes odchází 28% do průběžného systému a co tam nateče, tak vyteče a ještě se tam musí dolít odjinud (byl už deficit přes 46 miliard a bude sezvězšovat).
    Dnes pracuje 1,8 člověka na 1 jednoho důchodce (díky tzv. husákovým dětem). Za 25 let bude tato generace v důchodu a bude 1 pracující na 1 důchodce. Tudíž méně peněz na moje důchody (je mi 40 let). Já uvitám, že část peněz se vyvede na můj účet u nějakého fondu a neztratí se v průběžném systému, který je velmi solidární, ale už neudržitelný. Ale já spoléhám na třetí pilíř, což jsou už existující fondy, životní pojištění a investice. Nemohu a nehci se spolehát na almužnu od státu a musím se postarat sam. Proto šetřím, ukladám penize, které pak vhodně investuji do širokého portfolia. Převzal jsem odpovědnost na sebe a nečekám, co mi dá stát. Bohužel 80% lidí spoléha na stát a proto budou věčně nespokojení.

  • 6. 3. 2011 17:42

    tajtrlik (neregistrovaný)

    Spoření je vhodné pro vysokopříjmove skupiny co mají vysoke vydělky a nestačí ho utratit za živobytí.Ale běžní lidé mající děti moc peněz nazbyt nemají.U nas davame 8% hdp na statní duchody.V polsku 12% . U nas je duchod asi 42% pruměrne mzdy.V polsku je to 55%.Ve švedsku je to stejně jak u nas - taky přes 40%.
    http://www.youtube.com/watch?v=JJvuFAcjpOE
    http://www.youtube.com/watch?v=zMXvN30Kj10

  • 6. 3. 2011 19:08

    Kato (neregistrovaný)

    Myslet na zadní kolečká by měl každý a ušetřit 10% z příjmů by neměl být takový problém a mělo by to být pravidlo. Znám spoustu lidí, co mají nízké příjmy, ale vykouří krabičku cigaret denně nebo si denně dají 2 nebo 3 piva. Pak si stěžují, že nemají peníze. Bohužel se z nás stal konzumní národ, který vše spotřebuje a ještě si mnozí z nás na spotřebu pujčují. Domnívám se, že šetřit 500 až 1000 Kč by neměl být takový problém.
    Souhlasím s vámi, že stát to vede špatně a v době, kdy HDP rostlo, tak stát hospodařil z deficitem. Určitě by to šlo udělat jinak. Bohužel ve vládě jsou a budou politici, kteří budou dělat populistické gesta, aby měli preference a nepopulární věci odkládají. Důchodová reforma je nutná a i zdravotní a odkládá se již 15 let. Ano právě za vlády oranžových se to neřešilo, a deficit narůstal. A jak se spotřebně choval stát, tak se chovali i lidé, jak si půjčoval stát a žil na dluh, tak si půjčovali i lidé a žili na dluh. A zkuste něco zachraňovat po 15 letech deficitů v hospodaření v době doznívající krize.
    Ano bude to bolet a zaplatíme to všichni, třeba na tom zvýšeném DPH. Děravá pokladna se musí nějak naplnit. Hlavně se měla plnit vo době prosperity. Jinak důchod byl u nás loni cca. 55% průměrné mzdy a za 30 let by byl tak 25%, a to už by se z toho nedalo vyžít. Takže bez reformy to bohužel nejde.

  • 6. 3. 2011 19:57

    Jarmila (neregistrovaný)

    Já znám lidi, co mají malý příjem, ale nepijou, nekouří, bydlí, vychovávají děti a měsíčně jim taky zbyde nula nula nic.

  • 6. 3. 2011 20:10

    Nox (neregistrovaný)

    To uz je takovy narodni folklor, delat z kazdeho cloveka s nizkym prijmem kuraka, alkoholika a fetaka.

  • 6. 3. 2011 22:38

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Pokud by politici nekradli jako straky, tak by DPH mohla být klidně 5 a 10% a zbylo by i na důchodovou reformu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).