Hlavní navigace

Výsledková sezóna v plném proudu

Jakub Trubač

Dnešní obchodní den byl, co se týče volatility, spíše poklidný. Investoři tak měli čas vstřebávat informace z trhu z posledních obchodních dnů.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodní den byl, co se týče volatility, spíše poklidný. Investoři tak měli čas vstřebávat informace z trhu z posledních obchodních dnů. Zatím reportovalo své hospodářské výsledky 147 firem z amerického indexu S&P 500, z toho 66 % firem na tržbách investory pozitivně překvapilo, na čistém zisku dokonce 75 %! V minulé sezóně to bylo pouze 42 % na tržbách a 71 % na čistém zisku, můžeme tak konstatovat, že tato sezóna je o poznání lepší než ta poslední. Důvodem může být i nízké očekávání od současné výsledkové sezóny, o kterém jsme informovali před několika týdny.

Výraznější nárůst však v nočním obchodování zaznamenal čínský index Shanghai Composite. Ten příznivě reagoval na vyšší zisky průmyslových firem v indexu, kde meziroční nárůst činí skoro 17 %. Jedná se tak o čtvrté zvýšení v řadě. Od února také bude možné na tomto trhu shortovat 300 akcií namísto současných 180, zlepší se tak likvidita a tržby brokerů, kteří mají v tomto indexu silné zastoupení.

Pražská burza dnes většině investorů radost nepřinesla, největší nárůst zaznamenaly akcie společnosti ORCO (74 Kč; + 5,1 %), naopak nejhůře si vedly akcie Komerční banky (3.762 Kč; –3,5 %).