Jak by řešil zaměstnavatel samoživitelku? Byla jsem samoživitelka bez pomoci prarodičů. Když jsem dostala chřipku a byla jsem ráda, že ležím v posteli, zůstalo se mnou doma dítko školkového věku. Muselo se zabavit samo, já byla ráda, že existuju. U chřipky se ale vycházky nedávají, ale po týdnu je už třeba některé potraviny nakoupit. Bydlím v rodinném domku. Abych požádala někoho ze sousedů, aby mi nakoupili, musím vyjít ven (mobily na ně nemám). Nejbližší příbuzný bydlí 80 km. Přijde zaměstnavatel na kontrolu - já nejsem v posteli, ale u sousedů... Dá mi výpověď?
Poznámka: nákupy do domu se tady nevedou. V době, kdy jsem toto řešila, byl internet v plenkách, mobily taky a na kontrolu chodil kontrolor z nemocenské správy. Telefon (pevnou linku) jsem v té době neměla.
vymlouvala jste se na navstevu u sousedu. to skutecne nemate mobil a v nem jedinou osobu z okoli co by vam nakoupila?
pokud jste az takto extremni pripad, pak je to vas problem a holt se musite domluvit s doktorem aby vam napsal 1-2h vychazku.
mne to ovsem prijde jako neustale se vymlouvani kdyz reseni je primitvne snadne, pozadat okoli resp. domluvit vychazku.
Mobily sousedů v mobilu fakt nemám, i když máme super sousedy. Mám známých jen pár, hodně jich je ale ve vyšším věku a sami potřebují pečovatelskou službu nebo posluhu, mají různé zdravotní problémy a např. jeden teď během dvou let přišel o zrak. Dobré známé mám fakt dost daleko, nejbližší 40 km.
Ne každá samoživitelka má kolem sebe houfy pečujících pomahatelů, proto jsem se jen zeptala, jak by se řešil konkrétní problém. Může ho mít víc lidí, než kolik byste byl ochoten si připustit. už jen ta 1-2 hodiny vycházek. Já mám třeba auto a do nejbližšího obchodu 1 km. Kolik samoživitelek má auto? Jak to mají daleko do obchodu (já třeba k lékaři 2 km, k zubaři 4). MHD u nás jede 1x za hodinu. Když mi bude fakt blbě, dolezu vůbec do toho obchodu? 1 km je pro zdravého člověka brnkačka, při 40 st.horečky tam nedolezete. Navíc: je vám blbě a jste rád, že vegetujete aspoň v té posteli. Při tom máte doma dítě do 6 let. Nechcete, aby to od vás chytilo. Musíte ho ale zabavit, uvařit mu jídlo nebo aspoň namazat rohlík, uvařit čaj. Je to porušení léčebného režimu nebo není? Co když máte tak malé děti dvě? Co když jedno z nich onemocní, ale vy s ním k jeho doktorovi ani nedolezete, protože toho máte sám dost? Sanitka vás tam nepoveze nebo na ni nemáte (samoživitelky mají obvykle dost starostí s tím, aby se uživily samy, na zbytečné výdaje fakt nemají).
Víte, jako samoživitelka jsem řešila hodně problémů a PB zaplať, nemocná jsem byla minimálně. Ale když třeba chytlo dítko slepák a já v té době neměla auto, sanitku jsem nedostala a dítě jsem do špitálu vezla MHD v kombinaci s přenosem na vlastních zádech. Dítku bylo asi 10 let. Stačí pro ilustraci?
ano takto asocialni clovek bez jedine pomocne ruky kolem sebe holt musi tuto situaci vyresit, proc by to ale mel resit stat nebo zamestnavatel?
vite o tom, ze misto kde budete marodit nahlasite lekari? nemusi byt ve vasem bydlisti, ale jiste vymyslite duvod proc by to u nikoho z rodiny neslo.
nebo si muzete domluvit nakupy ci zavezeni obedu pecovatelskou sluzbou ci jinou agenturou jez provadi socialni sluzby. prosim nepiste ze to nejde protoze u vas zadna neni, je jich spousta.