Šmarjá panno! Na to nemusím studovat pojistné podmínky, abych věděl, že nevyplatí. Z podstaty věci, pojišťovna není charita. Ta vždy musí vybrat víc, nežli vyplatí na plnění.
To není chyba, to je vlastnost.
Co bude příště? Článek "Vyplatí se hrát v hospodě na hracích automatech?" Ten princip je úplně stejný. Z každé vhozené koruny se vrátí několik desetníků. Z každé hry, z každého pojištění, z každé loterie.
Mimochodem, věděli jste, že návratnost vložené koruny v loterii je 0,5 - 0,5 Kč, což je méně,, než na hracích automatech. Návratnost pojištění psa je přibližně mezi hracími automaty a Sazkou.
pojistit si psa proti nemoci se v žádném případě nevyplatí, aby vám pojištovna hradila třeba operaci za 30 tisíc, to by jste ročně museli platit 5000 Kč a ještě stejně pak nedostanete kvůli spoluúčasti celou sumu.
Vždy zaplatíte pojištovně víc než ona vám v případě nemoci.
A spoluúčast to je pěkná lišárna.
To se vyplatí spoléhat na sebe a pejskovi udělat od pořízení kasičku a tam mu dávat pravidelně stranou na případnou nemoc(operaci) .
Rád chodím se zvěřinou k veterináři.
Je tam totiž krásně vidět, kolik by zhruba lékařská péče pro lidi stála, kdyby ceny nebyly zamlženy neprůhledným systémem povinných a nepovinných pojištění, doplatků, státem/pojišťovnami stanovených cen, masivní korupce, lobbingu farmafirem atd.
Prostě čistá komerční cena za zdravotní služby.
A je to _hodně_. Až se mnozí diví.
To nejde srovnávat. Požadavky a výsledky jsou úplně jiné. Úmrtnost atd. I kvalifikace lidí je jiná. U lidského doktora máš specialistu na operace srdce, kloubů atd. U zvířecího je jeden universál.
A co se týče "farmafirem", tedy výroby a distribuce léčiv, tak já tam nevidím rozdíl mezi zvířecími a lidskými.
Zato v ocenění rizik rozdíl je. Když chybou zabiješ, nebo zdravotně doživotně poškodíš, psa, tak ti nehrozí vězení (leda bys zvíře úmyslně týral), a náhrada škody bude mít maximum někde v desítkách tisíc, kdežto u lidí jsi o tři řády výše.