A hele, uz je "dneska" :) Ale k veci... protoze o ZUNO premyslim jako o "nahrade" ING, tak jsem ty jejich podminky nastudoval a mam poznamku, ktera by podle me mela byt v clanku recena:
ZUNO je "unikatni" tim, ze uroci vklady denne, tim se dostava pod hranici 1Kc pri platbe dani z uroku. Takze pokud na ucte je mene nez 127tis, tak se dan neplati a castka je fakticky urocena stejne, jako by jiny produkt (se ctvrtletnim pripisovani jako ING) mel napsano 2.37% p.a.
A trochu nevyhoda je, ze podle toho co sem vycetl z jejich webu (nepotvrzene praxi) lze penize z/na sporeni vkladat jen na/z jejich bezny ucet. To me trochu odrazuje, protoze jejich ucet jako transakcni nechci a takhle to vypada, ze budu muset vsechny transakce na sporici ucet prevadet na dvakrat (nejdriv na normal, pak pockat den dva na vyporadani a pak se prihlasit k zuno a presunout je na sporici).
A drobnustka, ackoli se ZUNO tvari jako plne internetove, nelze jej online zrusit (ani podat zadost o zruseni), je potreba pouzit jejich callcentrum, ktere je zpoplatnene :)
tohle může snad myslet vážně jen hlupák :) nikdo kdo má rozum nebude platit za něco, co nepotřebuje ani nechce. To dělají jen a takoví, co si na boháče rádi hrajou a jejich egu dělá dobře, že na to "mají", i když jsou dál finančně závislí :) A co se týče Patrika, ten to má prostě jako sport. Nevím kdo si myslíš že jsi, když odsuzuješ neškodnou zábavu ostatních lidí :)
Jo, nevyrovnaní agresivní nedospělí jedinci, co si neustále něco potřebují dokazovat rules :).
Patrika to vážně baví, mít těch 20 finančních produktů, já jich tolik třeba nemám, ty co nepoužívám ruším, ale takhle na někoho kidat hnůj a navíc ještě s dětinským způsobem.
Jako fakt spějeme do konzumu s vymytými mozky, kde kdo má větší auto a barák, tak je větší king. Už vidím, jak se lidé "chlubí", že on platí více za vedení účtu, protože on na to má, že je sám chudák, co jen vyhazuje peníze, které by mohl narvat na koupi akcií a nebo nějaké menší investice do své smrti nepochopí...
Ještě, že mám v hlavě mozek a ne piliny...
Vedení běžného účtu zdarma je v běžném světě naprosto normální. Když se zeptáš američana, co vydělává 3* tolik, než průměrný čech, kolik platí za vedení běžného účtu, tak se ti vysměje...
Banky mají dotovat vedení běžného účtu s kartou ze svých úvěrových produktů, to je ve vyspělém světě běžným zvykem... Aby pak nedocházelo k takovým úsměvným situacím, že si dáš na běžný účet tisícovku, banka ti to vyžere a ještě na tebe pošle exekuci...
Mimochodem jsi mi připoměl jeden fór:
"Ptá se jeden bohatý rus druhého: Kolik jsi zaplatil za své hodinky? A on na to: 50 000 USD. Tak to jsi .... tady za rohem je mají za 60 000! ..."
Dospělý člověk si nepotřebuje něco dokazovat tím, že bude ověšený ve zlatě, bude mít na zádech půlmetrovou fajfku, barák za 20m a sportovní auto. A pokud ty jsi takový, co plive na ty, co mají levné věci (či věci zdarma), tak si uvědom, že ti nejbohatší lidi na světě (Waren B., majitel IKEA atd.) právě nedají na přepych.
Jako takhle se ukazovat těmi nejdražšími věcmi mi připadá jako vyloženě dětinské. V životě člověka jsou důležité jiné hodnoty, než to, jestli mám hodinky za 500 000 a nebo 100 Kč. A posuzovat člověka podle toho, jestli platí za účet 200 Kč a nebo nulu mi připadá jako vyloženě dětinské (když už pominu to, že je to absurdní).
Laskavě se nad sebou zamysli a dospěj.
V životě člověka jsou důležité jiné hodnoty, než to, jestli mám hodinky za 500 000 a nebo 100 Kč.
Hele na hodinky mi nesahej :), to je taky moje srdeční záležitost. http://trhy.mesec.cz/clanky/mohou-byt-hodinky-investici/
Pracoval jsem totiž ve velkoobchodě s hodinkami a tak na to mám už trochu jiný názor. Je ale fakt, že lidé, kteří si kupují drahé hodinky jen kvůli ceně, tak ve většině případů sahají pro naprostém braku, kde je určujícím faktorem ceny značka (resp. její známost, což vůbec nemusí korespondovat s kvalitou), případně množství drahého kovu a kamenů (hlavně diamanty používané v hodinkách jsou dost často téměř bezcenné smetí, vzhledem ke své miniaturní velikosti). Takoví lidé si koupí hodinky s běžným ETA strojkem od vyhlášené značky za několikanásobek toho, co by hodinky se zcela identickým strojkem stály od stále kvalitní ale jen té tolik známé značky.
Pak jsou ale ještě fajnšmekři, kteří kupují zajímavé kousky s in-house kalibrem od značek, které běžnému smrtelníkovi nic neřeknou. Ti to nemají na chlubení (nezasvěcenému značka nic neřekne a ani netuší že ty na první pohled obyčejné hodinky stojí víc, než jeho auto), ale pro svůj vlastní pocit. Pro ně je to jako si koupit umělecké dílo (ale opět ne proto, že ho namaloval nějaký známý umělec, kde jen samotné jeho autorství znamená 3/4 ceny díla), které jim přináší potěšení, s tím rozdílem, že ho nemají doma v obýváku, ale stále s sebou. Samozřejmě to znamená základní předpoklad, že na to mají :), ale znám i lidi, co jsou skuteční fanouškové a za hodinky dají i částky, které znamenají citelný zásah do jejich příjmů. Ale to je tak u spousty koníčků. Někdo to propije, jiný prokouří a další si za to koupí něco takového. Mám známého, co sbírá vláčky a byl jsem u toho, kdy za mašinku dal 1000 EUR. Prostě normální PIKO H0 lokomotiva, jen se zrovna tohoto barevného provedení vyrobilo jen pár kusů a on jí strašně moc chtěl :)
Každý máme nějakého toho koníčka, já třeba dám o něco víc za dovolenou, jak glosoval jeden z diskutujících v tomto vlákně http://www.mesec.cz/clanky/sest-dosud-nezodpovezenych-otazek-o-zuno-bank/nazory/96737/ .
Já jsem šetrnej a nedal bych za hodinky více než je nutné. Chci si koupit hodinky za 10000 Kč a to jen proto, že se samy nabíjejí ze Slunce, samy synchronizují čas přes radio atd. Tedy jsou takové bezúdržbové. O prestiž mi nejde. Kupuji praktické věci.
Většinu drahých hodinek si ale kupují snobi, kteří tak chtějí ukázat světu, že na to mají, a to se snad shodneme. Nadšenců, kteří si koupí hodinky proto, že je mají rádi je sice dost, ale ne v tom nejdražším segmentu (hodinky za stovky tisíck Kč), na který jsem právě cílil svou výtku.
Mimochodem hodinky se mi líbí, ale kolikrát si říkám, že obyčejné za stovku jsou něco, co by před 100 lety nikdo neudělal, takže je to vlastně všechno vyhazování peněz a jen spotřební luxus.
V této věci jsem si už v hlavě udělal jasno. Snažím se nehromadit materiální věci.
Ono když si člověk koupí hodinky za 200 000 Kč, tak na to musí celkem hodně dělat a pak když je rozbije a nebo mu je někdo ukradne ho to bude mrzet. Stejně tak na takové hodinky bude muset myslet, aby je nerozbil a starat se o ně.
Prostě dávám přednost tomu, mít takové věci, o které se člověk starat a bát nemusí. Samozřejmě to někdy není možné, například o digitální zrcadlovku se člověk starat musí, ještě neudělali nějakou kompletně nerozbitnou a voděvzdornou (i s objektivy).
A hodinky není investice, ale spekulace, jsme o tom rozdílu psal naposledy na blogu. Investice je něco, co ti nese pravidelný výnos. Když něco koupíš abys to později se ziskem prodal, tak je to naopak spekulace...
Já jsem šetrnej a nedal bych za hodinky více než je nutné. Chci si koupit hodinky za 10000 Kč a to jen proto, že se samy nabíjejí ze Slunce, samy synchronizují čas přes radio atd. Tedy jsou takové bezúdržbové.
Takové nedoporučuji. Energie se uchovává v takových hodinkách v akumulátoru, který má omezenou životnost (udává se cca 7 let), navíc radiový signál je dostupný jen na určitém území, takže ani na cestování takové hodinky moc nejsou. Když se k tomu přičte slabá prostupnost signálu některými konstrukcemi (např. v paneláku něco chytit může být dost problém) a obvykle nutnost speciálního řemínku (obsahuje anténu) a tedy vyšších nákladů při výměně, tak se moc nevyplatí. Běžné quartzky dneska mají přesnost cca 20 sekund za měsíc a tzv. high end quartz stačí řídit 1 x za půl roku, když se mění čas. http://www.chronomag.cz/clanek/2009-01-31/seiko-sbqj015-high-end-quartz.html#axzz1SrD8edYK
Jak jsem psal, některé hodinky jsou vyloženě umělecká díla, věci, které jsou v quartzu "běžná konfekce", tak v mechanice mohou být "haute horologie". Často jde o drobnosti, které nejsou na první pohled vidět (např. to, jestli se datum musí přeřizovat každý druhý měsíc, 1 x za rok (annual calendar), nebo několik let vůbec a poradí si i s přestupnými roky (perpetual calendar), to, jestli ukazatel měsíční fáze počítá s 29,5 dne nebo 29 dní, 12 hodin a 44 minut, atd). Reálná užitečnost takových vlastností je minimální, ale je to něco, co majitele potěší. Přiznám se, že jsem o jedněch dražších hodinkách uvažoval, bohužel stály víc, než jsem předpokládal. Čekal jsem, že bych je měl tak za sto tisíc (to ještě nebyly na trhu, takže nebyla známa cena), no nakonec stály 3/4 milionu :(.
Anténa není v řemínku, určitě né vždycky. A když se člověk vzdá toho solárního dobíjení tak se dají pořídit rádiem řízené hodinky za jednu dvě tisícovky, u Conrada sem něco takovýho viděl. A předpokládám, že to má i normální quartz strojek, takže vyjet na pár týdnů mimo Evropu není problém. Já bych si dneska jiný, než DCF77 hodiny/hodinky nekoupil. Doma máme jeden takový budík a meteostanici a člověk má přesný čas bez starosti.
Problém je v tom, že pokud nemají pořádnou anténu, tak mohou mít problém se zachycením signálu. Většina hodin a hodinek se synchronizuje ve 2:00 v noci (problém při změně času, která je mezi 3:00 a 2:00 a kterou tak zachytí až následující den) a pokud bydlíme v místě s horším signálem (za kopcem a třeba ještě v paneláku), tak ho nemusí vůbec zachytit, dostupnost signálu se uvádí za ideálních podmínek, tedy venku.
U velkých hodin je to jednodušší, mohou ukrývat větší anténu, ale i tak může být problém. Doma máme budíky právě od Conrada a uvnitř bytu mají problém se zachycením signálu. V tomhle je spolehlivější moje rádio (taky od Conrada :) ), které se řídí pomocí RDS (ale zase jen pokud je zapnutá stanice, které informace v tomto systému vysílá).
To už je spolehlivější nějaký ten high end quartz, kde se udává přesnost 5 s / rok.
V hodně hodinkách vydrží baterie i 10 let (jak je to v těch Seikách, co jsem na ně odkazoval, nevím, ale co se datumu týče tak mají nastavený kalendář do roku 2100 :) ), takže zbývá jen to seřízení času 1 x za půl roku a možná že i to nebude za pár let nutné :).
Blbé je právě to, že i když si koupíš radiem řízené hodinky, můžeš zjistit, že nic z toho, proč sis je kupoval, neumí (krátká výdrž na baterii/malá životnost akumulátoru, slabá citlivost na signál (takže žádné seřizování se nekoná), atd).
Až do roku 2100? K čemu je to dobré, když každý solidní hodinář ví, že svět končí v prosinci 2012?
Stejné poskytne každý běždý mobil za zlomek ceny hodinek, a jen tak mimochodem navíc. A hlavně: nemusím s sebou tahat krám navíc. A starat se o něj. Tohle už je dnes opravdu jen na úrovni sbírání angličáků.
Prostě koníček, když to někoho baví, tak dobrá. Ale praktické využití to nemá.
No, snad i občas adrenalinová záležitost. Teď jsem slyšel o sběrateli fejků, co někde v Asii sehnal zcela nový fejk, v Evropě dosud neviděný, koupil, pochlubil se... a vlítli na něj policajti.
Kam ten svět spěje?
Mel jsem podobne pozadavky ale s cenou jsem sel jeste niz. Uz 2 roky mam http://www.hodinky.cz/casio-wave-ceptor-wva-470de-1avef.html a jsem s nimi spokojen. Serizuji se ve 2, 3 a 4 hodiny rano. Se synchronizaci neni vetsinou problem ani v cihlovem dome ani v panelaku. Water resist 10bar na bezne plavani a umyvani pod proudem vody take staci. Baterie po cele 2 roky hlasi maximalni nabiti. Co by si hodinky zaslouzili je kvalitnejsi sklicko. Je dost meke a nachylne k poskrabani.Telo je castecne plastove coz na jednu stranu hodinky odlehcuje, na druhou dava poznat jejich cenu. Jako hodinky pro kazdodeni pouziti ale funguji skvele. Behem dne je sundavam pouze kdyz potreju ruku protahnout nekde hodne tesnym prostorem.
To co napsal ahref je sice opravdu hloupé, to co píšeš ty mi zase přijde jako závist. Prostě by ses měl srovnat s tím, že jsou mezi námi lidé, kteří vydělají nebo zdědili tolik, že barák za 20M, auto za 2M a hodinky za 200k je pro ně optimální hodnota za dobré peníze a že tím rozhodně nemají v úmyslu dokazovat cokoliv komukoliv včetně sebe.
Já taky nechci žádné z těch kont "zadarmo", protože u všech je něco, co nejsem ochoten překousnout (a u FIO, ZUNO i mBank je to shodou okolností karta) a radši platím pár desetikorun měsíčně za transakce na eKontu. Sem snad proto nedospělý jedinec, který má potřebu sobě i okolí dokazovat, že má na "prestižní" účet?
To že české banky (banky působící v česku) mají podstatnou část příjmů z poplatků má své výhody, nedávná krize doprovázená krachy bank v zahraničí s bankami v česku ani nehla.
Já beru běžný účet jako službu za kterou jsem ochoten platit přiměřené poplatky. Kdežto spořicí a jiné vkladové účty by naopak měly být zadarmo a přinášet výnos z úroků, zde skutečně půjčuji bance své peníze.
Viz výše odpověď na Patrika...
Pokud si někdo koupí hodinky za 100k, protože je potřebuje (vzhledem k funkcím, či se mu líbí), tak s tím nemám problém, jen se mi nelíbí postoj snobů, kteří si kupují věci jen proto, aby ukázali světu, že na to mají
Vedení běžných účtů má být zdarma, což je ve vyspělém zemi normální (my jsme bohužel zatím oficiálně rozvíjejicí se země). Až nebude banka spekulovat s penězi na běžném účtu, pak začnu uvažovat o tom, jim za služby platit.
Tak samozřejmě, že jsem si o účet požádal (žádal jsem hned v úterý v 6 ráno, zatím stále čekám, až se mi ozve kurýr), ale k běžnému používání mu cosi chybí - výběry z bankomatu zdarma, protože 18 Kč (budu-li brát variantu vybírání z vlastního bankomatu) je vážně "mimo realitu". A paušál 68 Kč u pluska je taky dost. 5 tisíc přes kartu neprotočím (určitě ne každý měsíc), těch 200 000 Kč na spořáku bych splnit mohl, ale proč je nechat ležet na 2 % u ZUNO, když mám 2,6 % u Wüstenrotu :) (s fixací až 3 %).
Takže jako doplněk dobré (např. se mi líbí bezplatný příjem europlateb i když kurzy by mohly být lepší, navíc pokud to člověk myslí se zahraničními platbami fakt vážně, tak už má dávno účet u nějaké té devizovky http://forum.mesec.cz/index.php?topic=1739.msg7676;topicseen#new .
Takže můj hlavní účet to určitě nebude (to je aktuálně FIO), ale asi si ho přidám do mého účtu na eBay na příjem plateb z Německa, zatím totiž využívám kamarádův účet u VR Bank Zittau, protože chtít po Němci, aby mi správně vyplnil identifikaci platby tak, aby ji dokázala devizová společnost správně rozklíčovat, to by bylo trochu moc.
Děkuji za starost o moji životní úroveň, ale je zbytečná. Peníze vydělat umím a utratím z nich jen velmi malou část, jen nerad utrácím za věci, které jinde mohu mít zdarma.
Přiznávám, že jsem i trochu ješitný a tak když můžu mít nějaký exkluzivní produkt, tak uvažuji, jestli si ho zřídit, ale také, jestli se mi za tu cenu vyplatí, většinou dospěji k názoru, že nevyplatí. Třeba jsem chtěl zlatou kartu, ale platit za ní nějaké 4 tisíce za rok, co u nás banky běžně chtějí se mi nechtělo. Až přišla mBank s nabídkou kreditek. A tak mám kreditku s limitem 150 000 Kč. Jestli měsíčně využiji nějaké 3 tisíce, tak je to hodně, obvykle mnohem méně. Ale co, mám zlatou kartu :) Vím, že v té za poplatek je i nějaké pojištění (na druhou stranu to ani zdaleka nemá na takovou Dinersku, kterou lze přes Star letuška klub získat za nějakých 15 stovek) ) a vstupy do letištních salonků (to ta Dinerska umí taky), ale to já si klidně odpustím.
Kloubouk dolů, to je důkladně zpracovaný článek.
RB má ještě spořicí účet, který je na hranici s termínovaným vkladem, proto chápu, že není v přehledu. Ale chci ho dodat, při zůstatku 0,5 mil Kč - 30 mil Kč a výpovědní lhůtě 14 dní má úrokovou sazbu 2,5 % pa připisovanou kvartálně. 14 dní je krátká výpovědní lhůta, a proto ho IMHO nepovažuji za pravý termíňák. Lze podat výpovědi na nějakou přijatelnou částku na každý týden, nebo i kratší interval, a pokud nejsou peníze potřeba, ten samý den je vrátit na spořák/termíňák. Převody jsou zdarma.
No, IMO má Zuno 2.35 jenom když připustíte, že nepřiznáte příjem z úroků ve svém daňovém přiznání, čímž se nejspíš dopustíte daňového úniku :) To, že banka nestrhává daň sama podle mého nemá vliv na nutnost platit daň. -- Ale možná se pletu, nejsem daňový odborník. Navíc při kvalitě našich zákonů je vlastně možné všechno :/
Jak říkám, nejsem daňový odborník, ale logika říká, že pokud daň neodvede srážkově banka, musím to udělat v přiznání sám. (Kdysi dokonce to bylo tak, že u podnikatelských účtů banky nesrážely daň, ale že to bylo právě ponecháno na majitelích účtů - analogicky by to mohlo být i zde.)
u podnikatelskych to nesrazi furt, uroky z hotovosti na uctu u obchodnika s akciema taky musim uvadet zvlast, ale tyhle uroky uz vam jsou na ucet pripsany zdanene. Neplatite z nich "zalohu", kterou byste musel dopocitat rocne. To by se pak tykalo kazdeho, protoze kazda banka ma na beznem uctu 0.05% z cehoz dan taky neodvadi, ale v souctu to 7Kc presahne.
Banka jí ale srážkově jakoby odvede, jen to bude 0. Když budu mít na normálním spořícím účtu třeba 3,5 tisíce s normálním měsíčním připisováním úroků na 2 procentní úrok, tak taky banka neodvede žádnou daň.
A u podnikatelských účtů se daň nestrhává a pak se dává do daňovýho přiznání, to ale není tenhle případ, tady se normálně strhává.
jak chodí internetové bankovnictví ZUNO na Linuxu? Docela mě ta jejich nabídka láká...
Jinak uznání autorovi za to, že se dokázal "prokousat" těmi podmínkami u České spořitelny a UniCredit, já na to tu trpělivost neměl :D, inu je vidět, že to tam vymýšlejí opravdové "kapacity"....
Nejsem si uplne jist, zda-li je dulezite ze pracujes v Linuxu, spise jde o prohlizec a jeho verzi. Zuno i-net banking podporuje FF, Operu atd. coz na Linuxu (pocitam ze standardnimi distrami) by nemel byt problem.
Jedu pres Mac s FF a nemam problem.
Viz (i kdyz tam Linux explicitne uveden neni): http://www.zuno.cz/pomoc/uzitecne-informace/doporucene-prohlizece/
Dobry den,
mam trosku problem s pochopenim uroceni na techto sporicich kontech. Pokud mam napriklad ucet urocen 2%. Pote: 1.mesic na ucet vlozim 30tis., 6. mesic 100tis, a 11. mesic naopak 40tis. vyberu. Jaka bude vyse uroku (resp. zustatek) na ucte po 1 roce? Dekuji za odpoved
Prvních pět měsíců bude úročeno 30 tisíc, úrok po zdanění 212,50.
Druhých pět měsíců bude úročeno 130 tisíc, úrok po zdanění 920,83
Poslední dva měsíce bude úročeno 90 tisíc, úrok po zdanění 255 Kč.
Celkový úrok bude 1388,33, konečný zůstatek 91 388,33 Kč.
(teď jen doufám, že jsem neudělal nějakou matematickou chybu :D ). Počítal jsem celé měsíce, i když pokud by ta částka byla vložena prvního, tak by z toho měsíce byla úročena jen 30 (29) dní, ale vzhledem k výši úroku to bude nepodstatný rozdíl.
Úročí se vždy denně, jen se úroky připisují zpravidla v delších intervalech (s novinkou denního připisování úroků přišlo nyní právě ZUNO), nejčastěji měsíčně nebo čtvrtletně, výjimečně ročně. U termínovaných vkladů se úroky někdy připisují až na konci vkladu. Záleží vždy na podmínkách dané banky.
Takže když bude vklad vložen 2. ledna (prvního je svátek), bude úročen 29 dní. Ze dne vkladu a dne výběru se počítá jen jeden den, bez ohledu na to v kolik hodin byl vklad vložen. Např. když vložím peníze 2. ledna ve 23.59 a vyberu je 3. ledna v 00:01 dostanu úrok za 1 den (některé banky umožňují on-line převody i mimo pracovní dobu, pokud je to převod v rámci banky).
Není všechno zlato co se třpití, stejně tak není všechno jenom černé nebo bílé. Na internetu UCB, odkud zřejmě Patrik čerpal, jsou uvedena jednotlivá pásma s optimálními částkami, ale je zde rovněž hvězdička, u které se pod sazbami uvádí, že "uvedené úrokové sazby jsou platné pouze pro Unikátní spoření sjednané v kombinaci s jedním z těchto kont: PRAKTIK, MOZAIKA, KOMPLET nebo EXKLUSIVE." ...s jedním z těchto kont... Nikde není výslovně uvedeno, že nejvyšší optimální částka 1 200 000 Kč musí být sjednaná pouze v kombinaci s nejdražším kontem EXKLUSIVE a naopak (i když to asi nikdo vědomě neudělá). To bylo uvedeno pouze v reklamním letáčku se starými úrokovými sazbami platnými do konce minulého roku! A navíc platí "líná huba holé neštěstí", a tak kdo se nezeptá nezjistí, že jakoukoliv variantu Unikátního spoření lze mít s libovolným kontem! A tak mi není jasné, že takový "kolenovrt" jako Patrik si toto návštěvou některé pobočky UCB nezjistil.
Jestli je to tak, tak to bohužel jen podtrhuje, že normální klient nemá šanci se v takto překombinovaných produktech vyznat (a pravděpodobně to je účel). Každopádně i bez poplatku za vedení účtu nedosahuje Unikátní spoření i v optimální variantě ani 1,9 %, když jinde je možné získat 2 % bez podmínek.
Já bych vůbec obě ty kulišářny (ČS i UCB) řadil spíše blíž k termínovaným vkladům, protože je klient nucen s vkladem příliš nehýbat, protože se pak dostává do méně výhodného pásma. Výsledkem je pak de facto termíňák s konstantním zůstatkem. Ale proti gustu žádný dišputát.
Ještě jsem pro jistotu jednou zabrousil na stránky UCB. Když dám, že chci vložit 300 000 Kč, nabídne mi to jako vhodný účet Mozaiku, Komplet i Exclusive.
http://imageshack.us/photo/my-images/846/300s.png/
Když ale dám, že chci vložit 1 200 000 Kč, tak už to nabízí jen Exclusive.
http://imageshack.us/photo/my-images/35/1200.png/
Bohužel mám zkušenosti (obecně, ne s UCB), že informace podávané na přepážkách nejsou vždy 100 %. A na co jiný by se měl klient spoléhat více, než na oficiální informace na webu banky?