Trochu matematiky:
"K 30. červnu roku 2013 bylo z celkového počtu 540 500 uchazečů o práci 16,8 procenta z nich mladších 25 let a 27 procent naopak starších 50 let."
Uvažujme, že průměrný nástup do práce (ukončení studia) je tak 21 let, průměrný odchod do důchodu zhruba 62 let.
Takže nezaměstnanost prvních 4 populačních ročníků je 17%, posledních dvanácti 27 %. V součtu je podíl 16 ročníků na nezaměstnanosti 44%. A těch "nepodstatných" 25 ročníků, ketré nikoho nezajímají, mezi tím má podíl 56%.
Z toho vyplývá, že nezaměstnanost těch "nedůležitých" ročníků (25-50 let) je téměř stejná, jako těch "ohrožených" (21-25 a 50-62).
PS: pro ty, kdo tu psali o "zbytečné podpoře nezaměstnaetlných absolvenů filozofie" - mohli byste mi sdělit, kdo stihne do 25 let dostudovat filozofii a ještě být rok nezaměstnaný?
Stejně jako si pravicový volič nespočítá, že zvýšení minimální mzdy je sice líbivý krok, který ale bude mít fatální důsledky v tom, že se zároveň zvednou podpory pro lidi, kteří v životě dělat nebudou a jejich jediným úkolem je udržovat porodnost v této zemi. Pak přijdou s různými agenturami na začleňování a podobnými hovadinami, což ale stejně nepomůže, dokud budou děti nástrojem k bezpracným ziskům (možná ne zcela bezpracným, ale zajisté příjemněji stráveným časem než si huntovat tělo nějakou prací).