Chtel bych pouze upresnit ze kontrolni kod (CVC) je k disposici i na normalnich kreditnich kartach a to vytisteny na zadnim podpisovem prouzku. Jedna se tak o dodatecne potvrzeni opravnenosti pouziti karty ktere se neobtiskuje na imprinterech.
Vzhledem k tomu ze normalne ma zodpovednost za spravnost transakce obchodnik je to na nem zda bude ci nebude vyzadovat CVC kod od zakaznika. A tak to nekteri chteji a nekteri ne ...
Ohledně Vašeho dotazu jsem našel tento údaj: Osvobození od dovozního cla přiznává celní úřad na zboží, jehož úhrnná celní hodnota nepřesahuje 6000 Kč u každého cestujícího a staršího 15 let. (Vyhláška Ministerstva financí ze 136/1998, účinná od 1.7.1998) Chápu to tedy tak, že údaje platí i při zasílání zboží poštou. Osobně jsem bez zaplacení cla zatím obdržel zásilku za 1550 Kč, ale v nejbližších dnech očekávám zboží za zhruba 2800 Kč, takže se nechám překvapit:]
Mam obavu, ze toto u celniku neprojde.
Osvobozeni od cla a dane se tyka u zbozi do 6.000, jez bylo prevezeno fyzicky pres hranice - cili, jez si dana osoba primo dovezla.
Coz ovsem u zasilky zaslane postou neni - zde rad celni urad vymari jak clo, tak i DPH.
Jak dopadla nakonec ta 3 kKc zasilka?
Virtuální kartou KB jsem platil na netu a byl jsem spokojen. Z reakce nespokojeného klienta je zřejmé, že to není problém karet, ale "falešných internetových" obchodníků, kteří se tváří jako internetoví a nakonec se zjistí, že na internetové transakce nemají smlouvy. Ať žijí virtuální karty!
Ale ne vsude, kde lze platit virtualni kartou, chteji vsechny kody - viz napr.: Je bezpecne platit na Internetu?
To je prave ono!!
Za transakci je odpovedny obchodnik a je tudiz v jeho zajmu ,aby mel vsechny bezpecnostni prvky ,kterymi lze dokazat ,ze zakaznik ma pravo pouzit kartu ,kterou plati.Ma-li totiz obchodnik vsechny dostupne prvky o karte od zakaznika ,neni prece pak odpovedny za pripadne zneuziti.Protoze pokud napr. zada zakaznik cislo,ktere obchodnikova aplikace vyhodnoti jako platne ,a dale zada expire ,CVV/CVC kontr.cislo,ktere je generovano slozitym algoritmem ,jmeno ,adresu,ktera jiz nyni lze overit pomoci AVS ,obchodnik nema zadnou moznost,zvlaste u aut.plateb,overit spravnost udaju,proste nema a ani quli bezpecnosti udaju ,nemuze , a proto tu preci jsou tzv.autorizacni centra,ktera overuji tyto udaje ,kdy oni komunikuji s bankou,pote co je vse odsouhlaseno ,se platba autorizuje a penize blokuji.
Ale diky tomu ,ze aut.centra jako je MUZO apod,nedelaji svoji praci radne nebo spise oni ji delaji na zaklade jiz davno zastarale praxe,totiz MUZO kontroluje jen cislo a expire (jak smesne:-) a banky tez na tomto zaklade kalkuluji,kdyz nejste znali,reknou vam pri reklamaci ,zadost obsahovala vsechny potrebne prvky k autorizaci! Jenze temi prvky jsou ,cislo expire a mozna jmeno a to je si myslim prinejmensim nezodpovednost!!A tu maji vsechny nase banky!
Z toho plyne ,ze je ve vlastnim zajmu kazdeho ,kdo plati na netu to aby po nem obchodnik tyto udaje pozadoval!!
Muzete podotknout ,ze to muze zneuzit.....ano,ale ke kazde takoveto platbe je vzdy pripojen datum a cas na vteriny ,o tom kdy byla platba provedena!!Z cehoz se da lehce zjistit,zda jste napr.provedl tzv"dvojklik" a pod..a proto je dobre si vsimnout kolik je hodin ,co nejpresneji,kdyz platite!!!!!!
-2woc-
Zajímalo by mne, kolikrát a v jakých internetových obchodech jste platil/a? Je sice hezké, že kartou lze platit pouze u "pravých obchodníků", ale já jako klient banky (tedy náš zákazník = náš pán) nemám ani možnost např. vzít riziko internetové transakce na sebe v případě "falešných obchodníků". Ale s klasickou kartou mohu nakupovat všude. Proto vidím v tomto ohledu velký a rozhodující zápor. Nechci, aby mi bylo bankou přikazováno, u kterého obchodníka lze nakupovat, a u kterého ne. A už vůbec se mi nelíbí amatérský přístup Komerční banky.
Já mám Internet Card (obdoba virtuální karty u eBanky) a ještě jsem nenarazil na popisované problémy v článku. Používám jí dost často při nákupech přes Inet v zahraničí, hlavně v USA. Obchodníci jí akceptují jako by se jednalo o standardní kartu EC/MC. Zatím žádný problém.
Autor článku nepochopil přesnou funkci virtuální platební karty. Vím naprosto přesně, proč některé transakce byly zamítnuty. Konkrétně s EC/MC E-card mám totiž dlouhodobé zkušenosti. Tuto kartu akceptují pouze takoví obchodníci, kteří k autorizaci plateb používají on-line systém - zkrátka vypíšete vaše údaje, číslo karty a transakce se ověří ihned po odeslání tohoto internetového formuláře a během max.10 vteřin se dozvíte, zda transakce proběhla v pořádku. Někteří obchodníci přestože jsou velmi seriózní však neumožňují on-line transakce a to funguje tak, že vy sice vypíšete údaje a číslo karty, ale tyto údaje pouze obdrží obchodník a ten je potom teprve zpracovává na běžném kartovém terminálu. Samozřejmě, že tento obchodník netuší, že vy vlastníte nějakou virtuální kartu (mnohdy skutečně ani netuší,že něco takového existuje) a tak je transakce zamítnuta. I kdyby to však tušil, transakci se nepodaří uskutečnit,protože virtuální karta funguje jen při on-line prověřování přes Internet a nikoliv s klasickými terminály. Tím je zaručená vysoká bezpečnost takové transakce. Takže musíte buď najít obchod,který prověřuje transakce automaticky on-line nebo si pořídit klasickou embosovanou kartu typu EC/MC. Embosované karty lze používat například i při telefonických objednávkách, kdy její číslo nadiktujete obchodníkovi a on jej "nasází" do svého terminálu na platební karty a peníze si potom stáhne. Osobně bych takové číslo nikomu do telefonu nesděloval,ale uvedl jsem to jen jako konkrétní příklad,že takovou kartou můžete zaplatit i na dálku,když její číslo sdělíte obchodníkovi,zatímco u virtuálních karet to možné není, neboť autorizaci transakce neprovádí sám obchodník,ale internetový online terminál.Obchodník tak vlastně ani vaše číslo karty nemusí znát a proto je tato karta bezpečnější.