Ono by stačilo stanovit maximální částku, o kterou lze dluh nezletilého navýšit v rámci vymáhání. Např. pro dluh do 10 000,- Kč, paušál 1000,- Kč. A samozřejmě stanovit lhůtu, do které po dosažení zletilosti, musí své dluhy bez dalšího navýšení splatit. Třeba 12 měsíců.
Tím by se dle mého soudu nemohlo dojít k situaci, kdy se z pokuty za černou jízdu stane částka likvidační, a současně by dlužník byl motivován své závazky, pod hrozbou jejich navýšení, hradit.
Reagoval jsem na tuto poznámku o exekutorovi, že by se mu to nevyplatilo:
-- "Těžko by někdo vymáhal pokutu 800,- když by musel zaplatit na nákladech vymáhání třeba 3000,- a zpátky by dostal maximálně 1800,-."
Tak jsem reagoval na to, zda se to tomu exekutorovi vyplatí nebo ne... pokud si ten člověk jinde vydělá víc, tak ať to jde dělat. Neřešil jsem dlužníky.
Ale samozřejmě že se vyplatí i pro pár stovek udělat Ctrl+C změnit jméno a rč a Ctrl+v a obstavit ůčet /stavební spoření jedním dopisem.... jo jen by to nebyl královsky placený vejvar z dlužné 200koruny udělat statisíce... NENÍ ŽÁDNÝ DŮVOD už dávno měl platit zákon o lichvě že dlužná částak + úroky + exekuce může být maximálně dle čásky jen 2-3 násobek