Nejjednodušší výběr inflační daně je v případě, že existují státovky - tzn. peníze, které vydává přímo vláda nebo ministerstvo financí. V případě existence bankovek - peníze, které vydávají banky, například centrální banka - je to možné pouze tehdy, pokud emitující banka kupuje od vlády nízkoúročené dluhopisy. A to v ČR není možné, protože naše centrální banka vládní dluhopisy vůbec nekupuje. Je to spíše případ USA, tam se něco takové děje.
Opravdu není reálná? A to komerční banky nekupují dluhopisy české vlády? A nemůže kterákoli komerční banka od CB získat likviditu, kde zástavou je takový dluhopis?
Ale komerční banky ty dluhopisy kupují za tržní cenu úroků, které jsou vyšší než inflace. To znamená, že stát z toho nemá zisk, ale naopak prodělek. Ve výsledku tedy nemůže jít o "inflační" daň.
Ve výsledku tedy nemůže jít o "inflační" daň - pokud vše bude zaplaceno, pak MÁTE PRAVDU. Jestliže dluhy rostou exponenciálně, pak jen ztěží budou splaceny a zopakuje se historie. Státní dluhy tak smaže inflace nebo jiný měnový zásah, pak PRAVDU NEMÁTE.
Penzijní připojištění jsem zrušil, protože při současným zhodnocení státní příspěvek nepokrývá ani přiznanou inflaci, natož inflaci skrytou. Abych si za celoživotní spoření nakonec koupil chleba a vodu, to zvládnu i sám a ještě si za svý peníze něco užiju... A to nemluvím o dvanáctimiliardovému deficitu.
Inflace přiznaná bude nejspíše oficiální inflace dle ČSÚ, kterou velmi příznivě ovlivní např. zlevnění parních varhan. Inflace skrytá je pak to, co pociťujeme denně na své peněžence.
Zas jeden teoretik nepochopil... To se tvrdívalo již za komančů, že se zlevnily parní lokomotivy aby zdražení čehosi tolik nekřičelo. Taky to nikdy v oficiálních statistikách nefigurovalo, přesto prostý lid pochopil, o co go. Nesmělo se to říkat příliš nahlas, ale jak vidím, v dnešní době se tuplem nesmí říkat nic nahlas, natož pravdu. Je fakt, že komunisti oproti dnešním "odborníkům" byli ve zdražování břídilové.
Když se podívám do onoho spotřebního koše, tak např. hovězí v čele se svíčkovou jsem nejedl ani nepamatuji, uhlím nebo briketami netopím, dál to nemá cenu stejně číst, protože statistika je věc ošidná a nejraději věřit té, kterou si zfalšuji sám (nebo jak se to říká). Každý má svůj spotřební koš, a tak zatímco jeden je cpe Modafenem, druhý užívá 100x dražší lék a v průměru a v návaznosti na váhu sní každý půlku Modafenu. Rovněž asi nikdo není s to určit, zda váha např. 0,717349 je opravdu správná, zda nemá být 0,717348 ...
Tedy se mělo jednat o inflaci individuální versus inflaci průměrnou? To je, ale logické, že průměr dle ČSÚ těžko pasuje na každého občana ČR. Průměr je, milý pane, stále jen průměr. Jeho použití chápe každý, kdo má IQ nad 80 bodů, což evidentně není Váš případ.
Vy jste taky pěkný zabedněnec. Řada lidí nemá ctižádost a potřebu se dále vzdělávat (nenaplní je to ani vnitřně), kolikrát na další vzdělávání nemají ani intelektuálně a jejich vzdělávací vrchol je ovládnutí PC. Oni se tak prostě narodili, stejně jako se ředitel ČEZu narodil se schopností řídit ČEZ, kterou později jen trochu dopracoval. Radikální osobnostní změny nejsou v běžných podmínkách možné. Tohle si ti tzv. úspěšní vůbec neuvědomí. To, že kdyby jim nebyly dány do vínku jisté vlastnosti, tak by se taky kroutili u soustruhu.
Máš pravdu, Jarmilo, všichni se musí vzdělávat, mluvit nejméně 3 jazyky a pracovat alespoň 25 hodin denně. Pokud budou mít titul Mladý, Blbý, Ambiciózní, je to jen další plus.
Až se ti doma ucpe odpad, výše popsaný inteligent ti jistě pomůže. Zorganizuje letecký přesun UKáčka k tvému hypotékou zatíženému paneláku naležato. V normálním světě by ten odpad zvládnul nevzdělaný Franta Odvedle za 2 stovky a flašku rumu, tebe to vyjde na nějakých 10-15 kolíků. Ten vzdělaný, 3 jazyky mluvící, 25 hodin pracující MBA si přece taky musí přijít na své.
To ne, ať si klidně živoří, ale prosím, ať si nestěžuje a neobtěžuje mne svou závistí a hněvem. Každý se má tak, jak si zaslouží. Já se mám parádně a nevím co s penězi, protože to tak chci mít. Franta Odvedle je lenoch a che třít bídu s nouzí. Je to jeho volba.
No je to tak inteligentu spousta ale dobrej řemeslník žádnej. Všichni budou studovaný s dekrety a k čemu to bude. Kde sou ty kvalitní učňáky co tu byly a proč zanikli asi...aby každej měl titul MBA jak píše Méďa Mladý, Blbý, Ambiciózní. No kam toto spěje.
Naprostý souhlas. Nikomu se nechce pracovat rukama, každý by jen seděl u počítače a vymýšlel již vymyšlené. Každý by chtěl někomu poroučet, být někomu nadřízený /a k tomu brát samozřejmě náležité finanční ohodnocení/, ovšem odpovědnost nechce nikdo nést - tu nejlépe přenést na nějakého nejnižšhího ouředníčka s pomalu minimální mzdou. Ti studovaní vše nesmírně prodražují, můžeme se pak divit, že jakékoliv naše výrobky či služby jsou předražené a nekonkurenceschopné se zahraničím. Jak to tam dělají, že za stejnou práci tam berou více, mají i vyšší koupěschopnost a jejich zboží je mnohdy lacinější než to vyrobené u nás s nižšími platy? Třeba auta - i když škodovka u nás zlevnila /zlevnila ale i na západě/, její ceny jsou mnohdy vyšší než obdobná auta vyrobená na západě s vyššími mzdami. Pravda, škodovka používá řadu komponentů z dovozu, takže gumička, kterou bychom u nás vyrobili za bůra, vyjde na stovku z dovozu, přestože může být vyrobená u nás, ale poté převezená k "výrobci" do Německa, kde na ní dají štítek "vyrobeno v Německu", aby se pak vezla zpátky do Čech na montážní linku.
Po převratu se strašně odsuzovala socialistická umělá zaměstnanost a vysoký podíl neproduktivních kancelářských sil. Dnes je to však mnohem horší než před 89. Z papírů se utlučeme a jen čekám, kdy tu bude muset instalatér před výměnou kapajícího kohoutku zpracovat projekt, ten umístit na Internet k veřejnému posouzení, dále ho nechat schválit nezávislým znalcem, poté oznámit formou kolkované žádosti na stavební odbor novodobé StB , poté provést samotnou výměnu kohoutku s následnou ekologickou likvidací a zaprotkolo.
Kolik mám IQ, nevím, používám selský rozum a ten mi v mnohém dá víc než nějaká studia cizích jazyků.
Průměr by měl mít nějakou vypovídací schopnost a měl by se týkat většiny. Tak jako já nemám na to cpát se hovězím, natož svíčkovou, tak jak vidím v obchodech, svíčkovou za 4 stovky nikdo nekupuje, ale když mají bůček zlevněný na 69, lidi se o něj poperou, obchodníci nestačí doplňovat do regálů a objem zlevněného na celou akci je fuč za den, takže dalších 6 dnů zeje regál prázdnoutou nebo aby to nevypadalo tak krizově, tak se tam hodí místo bůčku svíčková za 400 s označením nejlevnější na trhu a nikdo se jí za ty peníze ani nedotkne, byť má ono označení. Pak můžeme hrdě hlásit, že regály máme plné zboží. Neprodejného zboží. A co říká statistika o prodeji svíčkové, je mi šuma fuk, protože u této položky by se údaj o koupi týkal asi tak pouhého 1 % kupujících - a byl by to průměr individuální nebo průměrný?.
Je ale pravda, když jsme u těch průměrů, že 2/3 čechů nedosáhne na průměrnou mzdu, což je ovšem smutné. A naopak ceny některých životně důležitých položek (energie, nájmy ...) se příliš nevychylují od průměru, takže se s nimi musí poprat jak ta 1/3 dosahující průměr, tak ony 2/3 na průměr nedosahující. Základní potřeba energie pro všechny příjmové kategorie je obdobná, tzn. že po zaplacení nezbyde některým na svíčkovou nebo na tak propagované penzijní připojištění. U plateb za energii si na rozdíl od výběru mezi bůčkem a svíčkovou příliš vybírat nemohu. Jestli zaplatím ČEZu ročně 6 tisíc a PRE 6049 Kč nehraje až takovou roli.
Já se snažím mimo selského rozumu (jsem z vesnice, tak tam snad ještě nějaký je) používat i vědomosti získané studiem. Proto si nemyslím, že průměr by se měl týkat většiny. Rozdělení čehokoliv půl pod a půl nad určuje medián (průměr jen ve velmi specifických případech = při normálním rozdělení, které je značně nenormální).
To že 2/3 čechů (němců. francouzů, američanů, tatarů ...) nedosáhne na průlměrnou mzdu opravdu není smutné - je to logické (není to rozdělení normální. odhadoval bych Weibullovo). Ale stejně tak i cena většiny životně důležitých položek se dá popsat podobným rozdělením - jenže jsem si všiml, že ti co jsou z oblasti nízkých příjmů často využívají drahé suroviny a služby...
Je vidět, že jste nevzdělaný a navíc hloupý. Vždy bude víc lidí pod průměrem mzdy než nad průměrem. Je to matematika, mzda je omezená dole a neomezená nahoře. Vždy je navíc v populaci více hloupých než chytrých. Dostudujte něco o statistice a nebo o ní nepište a nevystavujte se tak posměchu.
Ani se mi nechce věřit, že to píše paní Jamila. Její příspěvky byly na úrovni, bez potupného odsuzování těch méně vzdělaných či chudších.
Tady mi paní Jarmilo připadáte jako MBA pracující 25 hodin bez oběda, ovládající cizí jazyky atp.
Méďo Béďo, díky za to, že jste to poznal.
Já už sem chodím minimálně, nějak na to nemám čas a i ty diskuse jsou čím dál horší, když sem chodí různá svoloč, co nediskutuje, ale uráží.
PS: o čem toho moc nevím, o tom nediskutuju = týká se té "jedině pravé Jarmily", co si taky přihlásila nick. Jarmil chodí po světě..., ale některé z nich jsou trdélka.
Výborně :)
Já by jsem jen rád podotkl, že znalost cizích jazyků a počet dokončených škol nedělá člověka automaticky chytrým, ale vzdělaným. Paní Jarmila je možná ten vzdělaný, ale jinak možná úplně blbý... .
O tom, že penzijní připojištění je nevíhodné(pro mnoho lidí) víme snad všichni.
Půjčiot státu 500 na 30 let a dostat za to 150 a možná nějaký malý výnoa - to fakt ne. Z 500 budu mít zisk 150 za 5 let (dost pravděpodobně už za 3).
Pravděpodobně nevíte, o čem mluvíte. Penzijní fondy nejsou vlastněné státem. PP je i přes všechny nevýhody pro mnoho, dá se říci většinu, lidí naopak zajímavé. Většina lidí je konzervativní, co se týče financí, většina si odkládá na PP úplný pakatel, který by se v investičních programech neuchytil ani jako minimální vklad (nabídněte alternativní spoření s vkladem 300,- měsíčně), většina lidí se věnuje svému oboru a zájmům a svět financí je nechává chladnými.
Stát sice penzijní fondy nevlastní, vytvořil však zákony které nutí fondy tyto dluhoupisy kupovat (v portfoliu jich mají až 80%). Zároveň nejsou vklady pojištěny, takže pokud stát přestane platit, co se asi stane? Jo a na ten státní příspěvek si stát stejně půjčí, od koho asi? Nevypadá to náhodou na letadlo?
Omlouvám se za chybu - to se mi stává často :( - určitě i v následujících větách nasekám pár chyb :(.
Myslím si, že vím o čem mluvím. Penzijní fondy sice státem vlastněné nejsou, ale stát udává pravidla (PF musí kupovat převážně státní dluhopisy). PP je zajímavý pro ukládání 100,- měsíčně - stát dá 50,- (někdy i 200,- - stát dá 90,-). Větší částky jsou vhodné jen pro lidi před důchodem, nebo pro ty co chtějí za každou cenu dostat ze státu vše co je možné - i když by jinde dostali víc. Alternativní konzervativní spoření(spoření je vždy konzervativní) s úložkou 300,- měsíčně je třeba SS, spořící účet, termínovaný vklad. Při 500,- už se dají najít investice do zajištěných fondů.
Je pravda, že jsem divný v tom, že krom svého oboru se financím rád věnuji, ale pro ty co se tomu nechtějí věnovat je tu široká nabídka konzultačních společností, některé banky tyto služby nabízejí také(s omezením jen na své produkty).
Jo z jedný kapsičky do druhý.......PF musí kupovat převážně státní dluhopisy......utrhnu si od huby a dám na penzijko......fond koupí dluhopisy.....stát dostane mý prašule......a za ty si šéf NKÚ dopřeje trochu toho luxusu :)
Ten nick odpovídá. Kde jste vzal ten deficit 12 mld? Zhodnocení nad inflaci nemá žádný konzervativní spořící program. A s takovými je třeba PP srovnávat. S PP je to jako s pojištěním - lidi si ho zakládají s minimálními vklady, aby měli pocit, že pro svou budoucnost něco udělali. Většina totiž nemá peníze na to, aby se na stáří nějak rozumně zabezpečovali.
mluvíte jako hlásná trouba propagandy! ........čtěte mezi řádky
V tuzemských penzijních fondech podle dnešních HN chybí zhruba 5,9 miliardy korun. Jsou to prý peníze, které by scházely, pokud by se zákazníci rozhodli své vklady okamžitě vybrat. Asociace penzijních fondů (APF) to ostře odmítá. České penzijní fondy ani přes negativní vývoj na kapitálových trzích negenerují žádné ztráty, které by dopadaly nebo mohly dopadnout na jejich klienty, uvedl prezident APF Jiří Rusnok.
Drtivou většinu majetku penzijních fondů, zhruba 80 procent, tvoří dluhopisy vysoké bonity, u nichž není riziko nesplacení. Kolísá však jejich cena, což se projevuje v ocenění majetku fondů. Jedná se čistě o účetní záležitost, při splacení dluhopisu inkasuje fond vše, co má, a generuje zisk, vysvětlil Rusnok.
"Jedinou teoretickou možností ztráty pro klienty je úpadek penzijního fondu, který je však i v současné nepříznivé situaci vzhledem ke kapitálové síle fondů i jejich akcionářů a průběžnému dohledu ČNB krajně nepravděpodobný," řekl ČTK partner v oddělení auditorských služeb společnosti PricewaterhouseCoopers Petr Kříž. "Žádný z akcionářů by si nedovolil nechat svůj penzijní fond zkrachovat, příliš by to poškodilo pověst celé finanční skupiny," doplnil Tomáš Prouza z poradenské firmy Partners.
Zveřejněný deficit nemusí mít na výnosy klientů vůbec žádný vliv, ale jen za předpokladu, že tato zpráva nevyvolá paniku mezi klienty penzijních fondů
Konzervativní programl se lzhodnocením nad inflaci: Co takhle stavební spoření - při současných podmínkách se dá dosahovat trvalého zhodnocování přes 5%. Další co mě napadá je pravidelné investování po dobu delší než 5 let do fondů peněžního trhu - to jsme ale opravdu jen těsně nad inflací.
Nakupni kos je konstrukt pro stanoveni inflace. Lepe receno pro zamaskovani skutecne inflace, nebot originalni definice inflace je natisknuti novych penez a soucasna metoda je jen zpusob jak zamaskovat, ze skutecna inflace je mnohem vyssi. Takze 6,3% uredne ale skutecne?
Ano, skutečná inflace je mnohem vyšší. To se tady na Měšci taky rozebírá a některá z Jarmil uráží ty, co si o inflaci myslí své, že mají nízké IQ. Skutečná paní Jamila sem asi už moc nechodí, protože ji tady zase někdo uráží "komunistout kádrovačkou". Když bude dělat ODSáckou persolalistu, bude to OK?
Řada sociálních dávek vč. důchodů se upravuje právě na základě oficiální inflace. Tzn., že by vláda musela seškrtat již seškrtané a dosáhnout tak úrovně raného kapitalismu 19. století, nebo upravit zákony tak, aby se valorizovalo až u 99 % inflace (pamatujeme "úspěchy" tržní ekonomiky v Itálii nebo Jugoslávii, kde se platillo běžně miliony tamních lir nebo dinárů ?) nebo vydávat více, nebo zvýšit daně, což je pro modré sobce nepřijatelné. Tak zatím lidi jen brblají, že jim klesá životní úroveň protože reálné příjmy klesají, zatímco výdaje vzrůstají, i když se všude prezentuje, jak jdou ceny dolů. Čeho a kde? Obědy v parlamentních jídelnách? Za socíku taky lidi brblali, až to jednou přeteklo ... Necháme si to taky líbit a budeme čekat na další osudové osmičky na konci letopočtu?
Nesmysl. To je jako si stěžovat na průměrnou mzdu. Výpočet aritmetického průměru je jasně daný, výpočet inflace taktéž. Hlavou zeď neprorazíte. To, že Vám osobně připadne, že máte čím dál méně peněz je Váš problém a lze jej vyřešit zvýšením příjmu. Vše ostatní jsou kecy.
Myslíte místo žárovkami svítit loučemi, místo masa jíst náhražky plné éček nebo místo "luxusní" panelákové králíkárny jít obývat podmostí? Ano, i tak by se daly snížit náklady, zvýšení příjmů tolik omílaným nesmyslným zvyšováním kvalifikace, studiem cizích jazyků, zřeknutí se dovolené či práce 25 hodin denně bez oběda snad asi ani nemá cenu rozebírat. Všichni vidíme, jak to dopadlo - krize, krize, krize. Pád jednoho systému byl zaměněn za 20ti letou jiného systemu agonií, aby opět následoval pád. to jsme si moc nepomohli. A hrozně se mi líbí, ale to již zcela odbočuji od původního tématu, když společnost funguje, berou manažeři a akcionáři majlanty na odměnách či dividendách, když to jde do kélu, státe, starej se, i znárodňování je najednou dobré (děje se tak hlavně na západ od našich hranic, protože tam už lidi pochopili, že soukromé vlastnictví není všelék na všechno - u nás to bude možná ještě 20 let trvat, než taky poochopíme) ...
Ano krize je mozna pro lidi a ekonomiku problem, je to ale jediny zdravy ocistny mechanismus, ktery spatne vymete a zdrave zustane - pokud se do toho nebudou vmesovat staty svymi zasahy coz delaji a krizi mozna zmirnuji, ale neodstranuje se pricina, takze nas ceka jeste jedna horsi. Globalne krize neni nic spatneho a lokalne to jednotlivcumublizi to ano, ale tak to bohuzel v dnesnim svete je.
BTW: co se tyka tech nakladu a prijmu - vim, ze je hezke psat tyhle Vase bludy, ale prosim Vas nebudte extremisti, vzdyt Vam je jasne, ze to co pisete je blbost a nepodnecuje to konstruktivni diskusi jen si tu pak vsichni nadavaji do modrobolseviku a komunistu - to ale nikomu nepomuze.
Zakladni myslenka je ta, ze ten co ma problem si tento problem musi priznat a chtit s tim neco aktivne sam delat a ne jen si stezovat a natahovat ruku ke statu - takovemu pokud ho na dvakrat nepresvedcim, ze se musi hlavne starat on, tak tomu at stat nasere a treba jednou pochopi, ze o sebe se musime postarat sami. Pro ty co chteji svou situaci resit a nechteji byt zavisli na tom jak se socialni urednice vyspi tu mam nekolik reseni, ktere vedou rocne k usporam v tisicich a k prijmum v tisicich take.
Zacina to zvazenim sve situace a evidovanim vsech nakladu, ktere mesicne dotycny ma, nasledne je nutne se zpetne na naklady kouknout a rici si musel jsem si tohle koupit? (no a katovat kosty:) )
Takze snizit naklady: Nekourit, nechlastat (mysleno alkohol), nekupovat balenou vodu, zvazit co dany clovek z potravin vyhodi, protoze se mu to skazilo a to priste nekupovat, zkusit toho jednou koupit pulku, zjistit, jestli misto polotovaru nema smysl nakupovat jen zakladni potraviny a vse varit (tj - nekupovat susenky, cokolady, rohliky,salamy a jine masne vyrobky, ale pouze syry, maso, testoviny, ryzi, zeleninu, ovoce, koreni a dalsi nutne veci pro vareni) varit toho mene - mensi porce - prevazna vetsina hospodskych stezovatelu, ktere znam ma vyraznou nadvahu. Proverit vsechny pravidelne vydaje - pokusit se snizit poplatek za telefon (mene telefonovat), internet, kabelovou televizi, staci to co je ve vzduchu a platit koncesionarske poplatky (to je ostatne nutne vzdy). Nemit protekajici zachod, zbytecne nesvitit, nemit v byte pres zimu 25 stupnu (22 staci a uspora jde do tisicu).
Zjistit, jestli neexistuje levnejsi bydleni, ktere je pro daneho dostacujici.
Zvysit prijmy: Pokud se jedna o nekvalifikovanou pracovni silu, tak vybrat si obor, kteremu by se dotycny chtel venovat, poridit si z usetrenych penez z prvni casti literaturu a tu nastudovat a neco dalsiho se naucit, pokusit se v danem oboru zacit podnikat a byt vykoristovatel (velmi rizikove). Zaplatit si svarecsky kurs na vsechny mozne druhy svareni, udelat si ridicak na nakladak, autobus, jesterku, absolvovat kurs prace na PC. S temito predpoklady bude clovek na trhu lepe uchytitelny. Pokud se nechce ucit tak mu zbyva jedine, pracovat vice ke svemu stalemu zamestnani si nalezt brigadu (neni v cizine neobvykle, ze mene kvalifikovani pracovnici maji i dve zamestnani). Pripadne neustale sledovat nabidky pracovnich mist a zkouset ziskat lepe placene misto.
Kombinace nakladu a prijmu: Zvazit prestehovani za praci, zde je moznosti velmi mnoho, ale existuji varianty, ktere jsou lepe vychazejici nez soucasny stav daneho jedince.
Toto jsou jen obecne rady, ktere se daji pouzit na vetsinu, tech, kteri si stezuji ze ziji z ruky do huby. Konkretni reseni je mozne nalezt pouze pro konkretni priklad - muzete ho sem dat a muzeme se dotycnemu pokusit pomoci.
jeste doplneni: O socialni pripady se samozrejme musi postarat stat, ale fyzicky zdatni a zdravi a mentalne zdravi lide nejsou socialni pripad a to jsou ti, kteri si casto mohou pomoci podle vyse uvedeneho.
O inflační dani se už brzy více přesvědčíme na své vlastní kůži. Co nevidět začne koruna padat a prodraží dovozy. Ceny se začnou viditelně zvedat. Zatím se vykazuje nízká inflace, protože růst cen z dovozu kompenzuje pokles cen našich výrobců a cen automobilů. To končí. Nejsem ekonom ale životem otřískaný (hloupý?) Honza. A tak v současné době vidím jako záchranu před naši českou inflací útěk do některých dividendových akcií a do eura. Dá se předpokládat, že na podzim bude padat nejen listí ale i koruna a některé podružné akcie.
ČNB dohlíží na růst cen a v pravou chvíli přijme protiopatření...zaslepená ruka trhu potřebuje osvícenou ruku centrálního bankéře. Pak se jen všichni kdo platí daně raduje z inflace, která umaže ze státního dluhu.
Slečno, nebo paní Jarmilo.
Již dříve jsem narazil na vaše příspěvky, které mi byli sympatické, ale co předvádíte v tomto článku, to je opravdu mistrovské dílo člověka pohrdavého a sociálně bezcitného. A když jsme u toho urážení, tak jste si začala vy tím, že jste někomu napsala že má nízké IQ. Tak soudím dle vašich příspěvků.
Já sice nejsem ten ročník, aby jsem si pamatoval tak přesně ty časy z pozice pracujícího. Ale dokáži si udělat přesnou představu co to asi bylo za lidi. Na to člověk musí mít žaludek. Tím nevztahuji nic na slečnu/paní Jarmilu, já pochybuji, že byla komunistická kádrovačka, byt ji neznám. A nechci nikoho hanit bez důkazu :)
Pokud to byla ona a né někdo, kdo se za ni vydával. Ale pokud to přiznala registrovaná Jarmila, tak to je už o něčem jiném. Ale i tak by se mohlo jednat o ,, vtip ,, z její strany. A pokud to vtip z její strany nebyl tak je to opravdu na psychiatra aby posoudil její stav.
Vaše příspěvky, Romane, jsou taky na úrovni, jen co je pravda, připadá mi, že jste taky jedna z Jarmil a navzájem si s Romanem přizvukujete, abyste tu pravou odsuzoval pod svým nebo jiným nickem jako "komunistickou kádrovačku".
Já jsem nestřílel lidi v severní koreji, sice jsem byl politickej..., ale svědomí mám čisté. Kek... . WTF
Tak s těmahle řečma, prosím! Můžete jít akorát tak do ..... .
Zavřené hranice, nemožnost studovat protože např. rodiče nevyhovují a jiné horší záležitosti, které si zajisté většina z vás pamatuje.
Paní Jarmilo, to si vážně děláte doufám ,,JEN,, komunistickou legraci.
Mám čisté svědomí, ale účastnila jsem se toho aktivně. To mi připomíná jedno rčení: Kam vítr, tam plášt.
Vy jste vyhrála cenu... .