Hlavní navigace

Názor k článku Úspory neúročit! Jen díky úrokům nezbohatnete od petr - To není pravda, co píšete. Marxisté neprosazovali zestátnění...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2016 14:00

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  To není pravda, co píšete. Marxisté neprosazovali zestátnění veškerého soukromého majetku, ale pouze výrobních prostředků v soukromých rukou.
  Zatímco novodobí Babinští v čele EU chtějí (si své) výrobní prostředky (a tím kapistalismus) ponechat a "zestátnit" ostatním lidem majetek dalšími majetkovými daněmi, připravit je o úspory zavedením záporné úrokové sazby při současně povinnosti si peněžní prostředky tímto způsobem nechat ukrást (jednoduše zruší hotovost, a je to).
  Soukromé vlastnictví (druhých lidí) už dávno není těmto lotrům svato.

  V Číně budují komunisté kapitalismus (dlužno říci, že úspěšně, na rozdíl od ČR, která po roce 1989 přijala diktát tajných "dohod" s Mezinárodním měnovým fondem, který tuto zemi ožebračil a pár prodejných jedinců na tom za odměnu pohádkově zbohatlo).

  To, co budují kapitalisté zde, a chtějí pokračovat dalšími kroky, není socialismus, nebo snad jakýsi centrálně řízený kapitalismus, ale obyčejný zlodějský kapitalismus banditů, jehož cílem je dopravit do požeráku ústředních dravců (do svého požeráku) další chutné sousto v podobě úspor a majetku dalších lidí a jejich dalšího majetku a ponechat tak zase ještě dalších pár let obludnou EU naživu a pro okradené připravit podívanou, jak se o jejich majetek budou prát. Případně jim za jejich peníze připravit nejen podívanou, ale i válečná jatka (proti starému nepříteli, Rusku - jawohl herr Konrad Adenauer ! OK, Mr. Harry S. Truman ?).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).