Hlavní navigace

Trhy jako na houpačce

30. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní den se na evropských akciových trzích po včerejších velkých poklesech vyvíjí mírně pozitivně.

V plném proudu je výsledková sezóna, která i dnešní den přinesla mnoho reportů firem a s tím souvisejících pohybů akcií.

Na evropském kontinentu je daleko blíže k cíli dohoda Řecka s věřiteli, která by mohla být hotova do neděle 3. května. Do jednání se vložil i řecký premiér Tsipras. Německý index DAX po ranním rozvážném rozjezdu opět pokořil hranici 11.500 bodů. V 16:00 se hodnota indexu DAX pohybuje na 11.533 bodech, index tedy dnes přidává takřka 0,9 %. Největší nárůst je dnes patrný u akcií společnosti Fresenius (+5,3 %), která ráno reportovala výsledky a investory pozitivně překvapila. Naopak jen minimum společností z celého indexu DAX dnes oslabuje, jde např. o EON a Infineon. Lepší výsledky oproti očekávání dnes reportovali BASF, Airbus, Bayer, Sanofi, Linde a Fresenius SE, negativně naopak vyzněl report Nokie a Air France.

Mírně negativní nálada je dnes patrná na amerických trzích. Výstup ze zasedání Fedu nepřinesl očekávané ujištění, že v 2. polovině letošního roku ještě nepřijde zvyšování sazeb. Americký index S&P 500 se těsně po otevření obchoduje na hodnotě 2.103 bodů (-0,2 %), index Dow Jones se pohybuje na 18.017 bodech (-0,1 %) a Nasdaq na 4.478 bodech (-0,2 %).

Na komoditním trhu jsou dnes patrné výrazné poklesy drahých kovů. Zlato klesá o 2 % a stříbro o 4,7 %. Ropa WTI dnes roste o 0,3 %, Brent přidává 0,2 %.

Na pražská burze se dnes těsně před zavřením index PX pohybuje na úrovni 1.028 bodů (+0,3 %). Největší pohyby zde dnes zaznamenávají akcie Komerční banky (+1,9 %), O2 (+3 %) a NWR (+3,7 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).