Hlavní navigace

Názor k článku Tradičnímu bankovnictví zvoní hrana, nastupují banky virtuální od Pan D. - Je to sice mimo téma této diskuze, ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 10. 2007 15:09

    Pan D. (neregistrovaný)
    Je to sice mimo téma této diskuze, ale pokusím se krátce odpovědět: V náplni práce se to asi příliš neliší, aď jde o pozici managera ČS nebo ČSOB nebo KB nebo RB nebo VB nebo jakákoliv jiná banka. Ovšem pokud jde o to, že se ti někomu, a zvláště se jedná o ty neznalé, zdá, že vymýšlíme jen produkty na co nejvyšší výdělek, pak odpovídám: Ne.

    Sice je prvotním zájmem každého obchodníka, tedy i obchodníka s penězi, kterými jsou banky, aby co nejvíce vydělal, ale nemůže si nikdy dovolit nastavit ceny vyšší, než jaké jsou na trhu za jeho služby nebo výrobky pro cílovou skupinu zákazníků ještě únosné. Mohu naprosto zodpovědně prohlásit, že bankovnictví je co do svobody podnikání jedno z nejsešněrovanějších odvětví a kdyby tato obrovská omezení nebyla vykoupena nějakou protihodnotou, což v tomto případě je vysoká výnosnost investic, tak by tohle odvětví naprosto zkolabovalo (a s ním i celá ekonomika). Jenže tohle se těžko klientovi, který je systémem nucen využívat bankovní služby, vysvětluje. Jiné je to u klienta, který nemusí, ale sám si volí, co chce a a jestli vůbec něco chce využívat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).