Hlavní navigace

Názor k článku Tradičnímu bankovnictví zvoní hrana, nastupují banky virtuální od Pan D. - Bratře anonyme, nestihl jsem nikdy vstoupit do KSČ,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2007 12:24

  Pan D. (neregistrovaný)
  Bratře anonyme, nestihl jsem nikdy vstoupit do KSČ, protože věk mi to nedovolovat, když ještě byla u moci. Teď vidím, že to s ohledem na vývoj bylo špatné (nemám ty styky, co jsem si ve Straně mohl vybudovat) i dobré (nemůže si o mě nikdo otírat své ústa a nemohl jsem se připlést ke špatnostem, které se jejím jménem a pod její ochranou děly). A k tomu tykání – osobně si nedostatek sebeúcty nemusím nechávat kompenzovat od jiných vynucováním si např. vykání. Což si na netu nejsou všichni rovni – vysokoškolský profesor jako žák primy na reálném gymnáziu? Já tvrdím, že ano a to zvláště v případě, že nelze jednoznačně rozlišit, kdo sedí „na druhém konci drátu“. Pokud by ovšem šlo o plně identifikovaného jedince (jako je tomu u registrovaných přispěvatelů, potom by moje svévolné tykání bylo neomluvitelné).

  Diskuze by se měla věnovat s ohledem na ostatní čtenáře a diskutující nastavenému tématu. Tento můj off topic příspěvek mě také příliš netěší, ale chtěl bych se k těm nařčením vyjádřit, už proto, že používám stále stejný nick a tudíž se může někdo v budoucnu mými předchozími názory proti mě zaštiťovat. To není nic proti svobodě slova, ale čistě jen připomínka základní slušnosti.

  Nějak nechápu tvé protimluvy – systémy ČS chceš používat vždy, když potřebuji využít jejich služeb a na druhou stranu tvrdíš, že nejsí už X let jejich klientem. Pokud tedy mluvíš o svých zkušenostech z let dávno minulých, potom by bylo férové tuto skutečnost také uvádět.

  Ano, sazby úvěrů mohou být třeba i nejvyšší, pokud je srovnávaný vzorek složen ze dvou produktů, ale jinak naprosto nemáš pravdu. Jejich sazby jsou průměrné a jestli ti ve tvé práci ve finanční sféře tvoji trenéři tvrdí něco jiného, tak to je jen firemní propaganda, aby ti dokázali, že ČS pro tebe není žádná konkurence.

  Opakuji, pro ty, kdo neumějí číst a nebo prostě jen nedočítají všechno do konce, že nejsem od roku 1994 klientem ČS a jako takový nemohu být ani jejich zaměstnance. V peněžnictví mám za sebou zatím dvanáctiletou praxi na různých obchodních i řídících pozicích a ČS pro mě byla a je vždy konkurenčním finančním ústavem. Nikdo z rodiny mezi jejich klienty nepatří (to bych považoval za osobní neúspěch, kdyby nevyužívali služeb mého současného zaměstnavatele), ale přesto mi to nebrání v realistickém pohledu na jejich vývoj a současnou nabídku. Ano, mám svým způsobem radost, když se jim, jako naší konkurenci, něco nedaří, ale abych tvrdil, že je to banda diletentů a divil se jen, že u nich ještě vůbec někdo jako klient zůstává, tak krátkozraký teda zdaleka nejsem.

  Ale jestli hodláš používat takových ubohých invektiv namísto doložitelných argumentů, jako v posledním odstavci před PS, potom asi nejsme partneři pro diskuzi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).