Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Timesharing - levnější je "vlastnit" než pronajímat od anonym - Možná, že někteří čtenáři plně nepochopili, že toto...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 10. 2006 21:06

  anonymní
  Možná, že někteří čtenáři plně nepochopili, že toto je opravdu luxusní dovolená se vším všudy. Doporučuji se podívat na web stránky společností jako jsou Hilton, Marriott atd. Zde naleznete více informací.

  Případně na nich můžete tento dotaz přímo vznést - Timesharing holiday.
 • 29. 10. 2006 1:08

  Jarry (neregistrovaný)
  Já bych se spíše ptal na to, proč to ty jednotlivé hotely dělají??? Určitě ne proto, aby vám ušetřili peníze. Je to pro ně zatraceně levný způsov získání investičních prostředků - lepší, než jíž na burzu a vydávat akcie nebo si dokonce pořizovat desetiletý investiční úvěr za 10% p.a. Nebylo by výhodnější si za 350 tis. koupit apartmán v Řecku v zapadlé vísce a brát měsíčně 5000 za to, že si to tam někdo pronajímá němčourům? Když už se teda bavíme o investici... A celou tu dobu si můžu jezdit na dovolenou kam se mi zlíbí. A když se rozhodnu jet do svého, tak si zaplatím vše kolem toho a oželím icnome 5000 z daného měsíce. Mě to připadá daleko lepší...
 • 29. 10. 2006 9:44

  LK (neregistrovaný)
  "se vším všudy" překládám jako all inclusive. Že se o tom tedy v článku nepíše? Neplatí se snad doprava, "roční udržovací" poplatky nebo stravování? A když jsme u toho - oslovují-li někoho luxusní dovolené, proč by se takový člověk měl omezovat uvazkem na jedno místo (komplikovaná možnost výměny s jinými účastníky nebude to pravé)?
  Takové chování přijde jako někdo, kdo si koupí luxusní drahé a výkonné auto, které mu pak stojí v garáži, aby ušetřil za palivo a provozní náklady. Někdo si koupí luxusní dovolenou a aby ušetřil, uváže se na jedno konkrétní místo na dlouhou dobu (nějaká výměna s ostatními bude dost komplikovaná a těžko se zrovna trefí do vašich přání, kde byste chtěli trávit dovolenou letos).
  A hlavně, opakuji, slyšel jsem (od rodičů či známých) řadu historech o timesharingových podvodnících, avšak NIKDO ze známých si nepochvaloval, jak úžasně tráví dovolenou 5* all inclusive za babku.
 • 30. 10. 2006 7:09

  Patrik Chrz
  Můžu tě ujistit, že já to vím. I když si nevybírám hotely podle jmen, nebo podle počtu hvězdiček (i když obvykle skončím u 3*, častěji u 4*), ale podle zkušenností ostatních "výletníků". Bezvadná je na tohle třeba stránka www.hotelbewertungen.de .Vždycky před zakoupením zájezdu si daný hotel prověřím a dovolím si tvrdit, že ani jméno Hilton neznamená vždy 100 % kvalitu.
  Podle mých zkušenností je all inclusive ta nejlevnější dovolená. Tedy pokud jde o pobytové. U poznávací je to něco jiného, na co si platit drahý hotel, když je po většinu času někde na výletech.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).