Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stínový ministr financí ČSSD: "2. pilíř penzijní reformy zrušíme" od MoB - Myslím, že oba pánové si cintají pentli zhruba...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 10. 2012 8:06

  MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---

  Myslím, že oba pánové si cintají pentli zhruba stejně. Rusnok v "tom" má pochopitelně osobní finační zájmy, a Mládek se proti "tomu" pochopitelně levičácky vymezuje. Oba přispívají k nutkavému pocitu, že druhý pilíř nebude k ničemu, ale že to je stejně jedno, protože jakákoliv kontinuita je zřejmě v Česku nemožná. Správně jmenuje Mládek Orbána, aspoň vidíme, kde si bere inspiraci.
  Osobně hodlám druhý pilíř ignorovat, nestojí mi to za nervy. Za stejné peníze se zabezpečím s větší variabilitou (třeba s možností "vystoupení") a s větší bezpečností proti vládám (že jo, Mládku).
  Jak se říká: nikdo si nemůže být jist životem, svobodou ani majetkem, když zasedá parlament.

 • 8. 10. 2012 9:21

  Honza (neregistrovaný) 2001:67c:2594:----:----:----:----:----

  +1, lépe bych to nenapsal. Všem bych doporučil do toho nelézt, těch pár korun státní podpory za ta politická (a jiná další) rizika a nulovou likviditu rozhodně nestojí. Hádám, že až budu za 30 let starý, tak tu bude ještě pořád průběžný systém s důchodem tak na neuhynutí hlady a na vše ostatní si holt musí člověk naspořit (ale ne v nekryté měně).

 • 8. 10. 2012 20:12

  karelů (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ve druhém pilíři žádná státní podpora není, to si pletete s již existujícím třetím pilířem. Druhý pilíř je nevýhodný a hlavně zcela zbytečný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).