Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Spořicí účty v červnu 2019: kam se vyplatí vložit peníze? od Martin Luther - Jeden z trestů za zodpovědnost a tvorbu úspor,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2019 11:26

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Jeden z trestů za zodpovědnost a tvorbu úspor, je buď zdanění nebo prakticky žádný smysluplný úrok. Takže střadatelé si dnes mohou meziročně odečíst až 3% inflace ze svých úspor .Před tím ČNB několik roků devalvovala korunu a hlavu má z toho rada ČNB pořádně těžkou. Spekulanti na kapitálovém trhu nakoupili korunu v objemech stovek miliard korun. Tím, že se snaží realizovat prodeje koruny, sráží, či drží kurz koruny stále dole. Situace může trvat roky a koruna nemá šanci i přes relativně dobrou ekonomickou kondici pro exportně zaměřené ekonomiky posilovat. Až se konečně objeví recese, koruna pojede ještě rychleji dolů. To si měli páni z ČNB rozmyslet. Devalvace pomohla jen menší části podnikatelů, kteří exportují do zahraničí. Ostatní lidi poškodila, znehodnocením úspor, nevýhodným kurzem koruny k euru/dolaru a dalším měnám. Vše se dělo za vlády kobliháře. Ať již na postu MF, či předsedy vlády. Ale dnes vám všem vzkazuje, že se máte skvěle! Novinka, bojácný ministr dopravy (který se bojí přijít do OVM) uvažuje o zpoplatnění silnic 1. třídy. To jste si zvolili, tak nefňukejte:-)

 • 17. 6. 2019 21:04

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Asi máte ve většině pravdu ale nejsem si jist s tim kurzem koruny a "menšinou exportních podnikatelů". Jinde tu komentujete, že naše ekonomika stojí na exportech Škodovky a najednou je to jenom pár podnikatelů..... Né, že bych se zastával poškozování kurzu svojí měny, ČNB by měla nasadit cíl alespoń 10 Euro za 1 k č a k tomu naší měnu tlačit.

 • 20. 6. 2019 6:42

  thr

  Nejsem sice obhájcem toho, jak ČNB provedla devalvaci (vlastní devalvace dejme tomu, ale časování a další věci problematické), nicméně zrovna z hlediska kurzu koruny se to přeceňuje.
  Reálně se totiž vůbec nedá vyloučit, že by bez intervence ČNB byl dnes kurz koruny dokonce ještě slabší - růst kurzu v době před intervencí byl víc daný kombinací spekulací a tehdejší nejistoty kolem eura, ekonomický podklad to nemělo. Po relativní stabilizaci eurozóny tyto vlivy zmizely a kurz by celkem jistě klesal i kdyby ČNB nedělala nic, přičemž ale výsledky naší exportní ekonomiky by asi byly o poznání slabší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).