Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku AKTUALIZOVÁNO: Sociální karta: Užitečný pomocník nebo další komplikace? od illie - Zajímalo by mě, vážená redakce a přispěvatelé Měšce...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 5. 2012 8:18

  illie (neregistrovaný) 2a01:8c00:ff21:----:----:----:----:----

  Zajímalo by mě, vážená redakce a přispěvatelé Měšce a jeho diskuzí, jestli mi někdo dokáže rozumně odopovědět na pár otázek ohledně těchto "sociálních karet", o kterých se tolik mluví poslední dobou.
  Jsem držitelem papírového průkazu TP, ale nepobírám vůbec žádné dávky, dokonce pracuji na ŽL a poctivě odvádím daně, pojištění a tak dále.

  1) Dostanu tedy v červenci místo TP tuto plastovou kartu? A bude to stále karta s účtem, který jen bude úplně na nic, dokud TŘEBA někoho nenapadne, že když ZTP mají mít u určitých partnerů slevy (doprava, kulturní akce atd.), tak by se téhle karty dalo smysluplně využít?

  2) Jelikož nepobírám žádné dávky ani příspěvky, budu mít možnost účet prostě zrušit? Vím, že jej mohu nevyužívat, ale po špatných zkušenostech s tuzemskými bankami mi to nepřijde jako fajn řešení.

  3) Dají se někde najít technické specifikace, případně alespoň základní informace o této kartě a k ní přidělenému účtu? Na vyobrazené fotce sice je jako certifikační partner MasterCard, ale jelikož se zdá, že tuto kartu nebudu mít dobrovolně, ale bude prostě přidělena, chci mít jistotu, že se nebude jednat o produkt typu "co nejlevnější řešení s čipy z Tchajwanu za pár šupů", na které se logo MC dostane "omylem"...

 • 25. 5. 2012 9:59

  anonym (neregistrovaný) 88.103.41.---

  ad 3) Tak pro dovrseni vseho by je CS mohla vydavat v licenci China UnionPay: http://en.unionpay.com/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).