Hlavní navigace

Slibný start do nového týdne

10. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Víkend mnoho nového nepřinesl a ranní pozornost trhů byla proto upřena především na čínská makrodata.

Obavy o reálnost dosažení 7% cíle růstu čínského HDP byly podpořeny výrazným propadem zahraničního obchodu v červnu. Čínský index Shanghai Composite přesto uzavřel obchodování 5% růstem. Důvodem byly spekulace o další podpoře čínské ekonomiky v podobě navýšení výdajů na výstavbu infrastruktury. Pozitivní nálada se projevila i na trzích v Evropě a německý index DAX se po otevření vydal pozvolna vzhůru. Během odpoledne index dokonce krátce překonal hranici 11.600 bodů a připsal si tak téměř 1 % růstu. Trhy v zámoří se dnes díky dobrému sentimentu také zelenají a index S&P 500 svou hodnotu navyšuje o 1 % na 2.099 bodů.

Optimistickou náladu investorů podpořili také Řekové, kteří dosáhli shody s věřiteli nad základní podobou reforem a výměnou za tříletý program úspor získají přístup k novému financování. Trhy téma Řecka již považují za takřka vyřešené. Výsledková sezóna se také dostává do finální fáze a trhům tak kurzotvorných impulzů ubývá. Dle mého názoru nás proto čeká spíše klidnější závěr prázdnin.

Z korporátní oblasti zmíním hospodářské výsledky investiční společnosti Warrena Buffetta Berkshire Hathaway. Společnost zklamala odhady analytiků a reportovala provozní zisk na akcii 2,4 tis. USD vs. očekávaných 3 tis. USD. Důvodem byl především sektor pojišťovnictví, ve kterém se negativně projevilo zvýšené množství škodných událostí. Akcie v reakci na výsledky ztrácí 1,1 % a klesá na cenu 213 019 USD.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).