Hlavní navigace

Názor k článku Sleva na školku: Jak získat 8500 Kč krok za krokem od gabinak - zajímavý dotaz, zákon uvádí, že: " výše slevy...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 12. 2014 12:08

    gabinak

    zajímavý dotaz, zákon uvádí, že: " výše slevy za umístění dítěte odpovídá výši výdajů prokazatelně vynaložených poplatníkem za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v daném zdaňovacím období v zařízení péče o děti předškolního věku. takže nyní zjišťuji, zda jsou jesle také zařízením péče o děti předškolního věku.

    Michal Žurovec z ministerstva financí ale pro náš sesterský server Podnikatel.cz uvedl, že: "Za zařízení péče o dítě předškolního věku lze pro účely zákona o daních z příjmů považovat jakékoliv zařízení zabývající se celodenní péčí o dítě předškolního věku. Např. dětská skupina, mateřská školka (registrovaná podle školského zákona, nebo i firemní, soukromá), dále jakékoliv jiné obdobné zařízení jako např. lesní školka, soukromé jesle, či dětské centrum v případě, že provozuje mateřskou školku s výjimkou zájmových kroužků (tyto mají vzdělávací charakter). Takže sleva by se měla dát uplatnit i za jesle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).