S tím „spořicí/spořící“ mě autor potěšil. Jeden z mála, který ještě něco ví o gramatice. Ale pak to pokazil: kostrbatý sloh „Ani pak nehovořit o tom…“ a „jedničku Z hvězdičkou“. Přemýšlím, kdo za to může. Naše katastrofální školství, v kterém maturitní vysvědčení dostane i pologramota, diplom skoro každý nebo lidé sami, protože nečtou knihy a PC snese všechno.
Chce to klid. Jazyk udržují a tvoří lidé, „jazykopitvalové“ se jim do toho snaží jen kecat. Na druhou stranu, lidé by měli více usměrňovat svoje potomky…
… Jinak nám pak různá individua předhazují blbosti typu žehlící/žehlicí (hodně lidí zřejmě ten rozdíl slyší) či spořící/spořicí (osobně nechápu tento účet jako něco kam spořím, ale za věc která mi má spořit/„zhodnotit“ vložené finance) a zásadní věci/pravopis (jako „Takže kdo o všech těchto třech drobnůstkách věděl, má ode mne jedničku z hvězdičkou.“) nezvládají.
Ten diplom dostanou za nic tak možná absolventi některých právnických tzv. vysokých škol nebo oborů zaměřených na management, ochod či ekonomiku. Zkuste ale takto vystudovat ČVUT, VUT nebo jiné technické obory, dále medicínu a pod., prostě tam, kde musíte prokázat jednoznačně znalosti v daném oboru.
Souhlasím s Vámi.Není náhoda,že na humanitní obory je přetlak zájemců a na technické se nikomu nechce.Představa,že by mě operoval absolvent medicíny typu plzeňských práv a některých dalších,je dost děsivá.Chtěl jsem jen říct,že vinou těchto „VŠ“ je hodnota diplomu obecně dost devalvována.A že mnoho absolventů VŠ neumí česky,je fakt.