Hlavní navigace

Názor k článku Samoživitelům dětí by měl dlužné alimenty proplatit stát od anonym - Zase ta komoušská pohádka o třídním nepříteli, který...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 6. 2020 17:18

    bez přezdívky

    Zase ta komoušská pohádka o třídním nepříteli, který určitě někde schovává majetek a příjem. Tentokrát jsou těmi zlými bohatí muži, kteří nechtějí živit své děti. Hodné jsou samoživitelky, které zlí boháči svedli a opustili. Samoživitelky nikdy nelžou, majetky a příjmy neschovávají a nesnaží se tahat předstíranou chudobou peníze z chlapů i ze státu. Určitě to musí být pravda, když nám to pořád opakují soudruzi v televizi. Zákon č. 57/1948 Sb., o zálohování výživného dětem, zavedl Klement Gottwald už v roce 1948. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1948-57 Soudruzi rychle zjistili, že problém neřeší, a sami si ho už po dvou letech zrušili. O 70 let později „novinku“ opět zavádí skupinka politiků z KSČM. S podporou feministického křídla ČSSD. Zamindrákovaným tlustoprdkám se nejvíc líbí to, že zákon postihne hlavně chlapy. Děcka totiž zůstávají vždycky matkám - to už si zařídily dávno.
    Není pravda, co uvádí článek: „Až 31 % všech samoživitelů alimenty nedostává vůbec a 13 % samoživitelů pak alimenty dostává nepravidelně.“ Ve skutečnosti jsou pro TČ zanedbání výživy nově odsouzené v ČR ročně jen stovky osob. Podstatná část „neplatičů výživného“ jsou bezdomovci a lidi na dávkách. Soudy jim výživné stanovují z tzv. „potenciálních příjmů,“ tedy jako kdyby mzdu dostávali. Stát bude vymáhat z 99 % na bezdomovcích a sockách „potenciální“ peníze, které nikdo nikdy neviděl a ani neuvidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).