Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku S jakou platební kartou v zahraničí ušetříte nejvíce? (Zkušenosti) od x - Je známá věc že mimo eurozónu je mbank...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2008 14:01

  x (neregistrovaný)
  Je známá věc že mimo eurozónu je mbank dražší. Možná proto byl výběr zemí omezen právě jen na ty, kde není euro. Proč tam není Německo, Francie, Itálie, Španělsko? Aby mbank vyšla nejhůře?
  A že HSBC je nejvýhodnější? Si někdo dělá srandu, se podívejte na jejich poplatky a podmínku, že musíte mít na účtě alespoň půl melounu.
  Vše je třeba vidět v celkovém kontextu, včetně poplatků za vydání karty, vedení účtu apod. V tomhle kontextu mi vychází jak pro studenty tak pro dospělé nejvýhodnější ČSOB, kde jinde mi za poplatek 90Kč měsíčně (aktivní konto) nabídnou výběry z vl.bankomatů zdarma, IB,MB,PB, kontokorent, transakce zdarma, embosovaná čipová debetní karta VISA, embosovaná krecitní EC-MC, sms push zdarma, email push, čipovou kartu vč.čtečky do IB, výhodný kurs v zahraničí, levné výběry hotovosti na Slovensku, opakuji to vše za 90Kč měsíčně.
  Mám i mBank k jiným účelům, ale ČSOB u mne vyhrává.
  Článek je velmi neobjektivní.
 • 13. 8. 2008 14:13

  Dalibor Z. Chvátal
  V Německu, Francii a Itálii se platí eurem. I v Řecku :-) A euro je jen jedno...

  Pokud jde o HSBC, nepíšu o ceně jejich služeb, ale o kurzech jejích karet. A ty jsou společně s kartami Cetelem nejlepší.

  V tabulce jsou informace, které jsme ke dni vydání článku měli. Nic nebrání tomu je objektivně doplnit i další zkušenosti a srovnání. K tomu i vybízím.
 • 13. 8. 2008 17:25

  Petr Drozda (neregistrovaný)
  Clanek je dostatecne objektivni,

  je potreba se oprostit od omacky v podobe ceniku bankovnich sluzeb ci kvalifikacnich kriterii pro jejich ziskani.
  Jak naznacil p. Chvatal, bavime se o kartach a vyhodnosti jejich prevodnich kurzu.
  HSBC pouziva sve vlastni kurzy, uzsi spread mezi kurzem deviza nakup x prodej (1%), a tim se velmi blizi stredovemu kurzu.
  Toto je samozrejme vyhoda, kterou cerpaji klienti HSBC Premier, to na veci ovsem nic nemeni. Zatim je to jedina sluzba v oblasti produktu HSBC banking v CR a z toho je potreba vychazet. Tedy ano, klienti HSBC Bank v CR mohou cerpat vyhodu v podobe priznivych smennych kurzu.

  Hezky den
 • 13. 8. 2008 17:53

  Dalibor Z. Chvátal
  Uznávám, že těch eurových srovnání mohlo být více, vůči mBank to není úplně fér. Do doby uzávěrky článku jsme měli slíbené 3 zkušenosti čtenářů, žel, nedorazily.

  Ale nebojte, jen co se mi zaúčtují transakce, rád článek zaktualizuji. Jedna nejmenovaná globální nezisková organizace bude bohatší o bratru 500 Kč :-) A já si napíšu modrý puntík za dobrý skutek. (Snad to nebude trvat déle než dva dny.) Transakce jsou v eurech, účtované v Lucembursku, takže by to mělo být naprosto průhledné.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).