Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Rychlejší bankovní převody a menší odpovědnost u karet od Jirka - KB nezdržuje odchozí platby, ale příchozí. U odchozích...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 8. 2009 10:28

  Jirka (neregistrovaný)
  KB nezdržuje odchozí platby, ale příchozí. U odchozích je většinou jedno jakou máte banku (kromě zrychlených ale to je zase jiná kapitola).
  Pokud platbu posíláte např. do RB, pak při odeslání zřejmě z jakékoliv banky je většinou připsaná na druhý den ráno. Ve Fiu je kolem 15h a v KB nebo ČSOB až další den. mBank jsem zkoušel jenom jednou a platba se připsala v podobném termínu jako do Fia, akorát že mail přišel až další den a nešlo z něj skoro nic poznat. Tak nevím jak to počítat:)
  V tomto článku je odkaz na starší článek kdy to redakce měšce testovala a co jsem zkoušel tak to sedí. Akorát zrovna u KB je to trochu složitější - platba odeslaná ve čtvrtek se příjemci na účtě objevila až v pondělí (o víkendu tam ještě nebyla), ale s pátečním datem:)
  Ještě si musím rýpnout do zastánců mBank - na osobní účty je OK, ale nevidím důvod mít tam firemní účet kde už jsou placené převody a služby mají pořád mizerné... když to u Fia jde líp a skoro zadarmo:) Nebo jestli chcete větší komfort a jste ochotní si připlatit tak je tu RB, které se naštěstí nepodařilo zničit starou dobrou eBanku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).