Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rovná daň: Teoretický základ pro snížení daní od Vojtěch - Souhlasím s Vámi, článek ovšem řeší pouze technickou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 6. 2005 21:24

  Vojtěch (neregistrovaný)
  Souhlasím s Vámi, článek ovšem řeší pouze technickou stránku věci.
  U rovné daně je podle mě zásadní problém v sociální soudržností. V Americe se platilo v nejvyšším pásmu více peněz, protože se do této kategorie přirozeným vývojem dostalo více lidí (růst příjmů~růst HDP~inflace) a především bohatí díky nízké dani rychleji bohatli, takže nakonec platili více. Otázkou je, jaké mají škrty v rozpočtu dopady (včetně dlouhodobých) na chudší vrstvy obyvatel. V Americe je ale trochu jiná situace. Moc si nedokážu představit českého podnikatele, jak založí fond, ze kterého budou dostávat stipendia chudí studenti. Navíc se mi nelíbí miliony amerických bezdomovců a všudypřítomné chudinské čtvrti. Proč má tak bohatá země tolik chudých lidí?
 • 12. 6. 2005 21:28

  Vojtěch (neregistrovaný)
  Zapoměl jsem okomentovat to Irsko. Ono se daleko snazší dohánět bohaté země, které do vás sypou peníze, než být bohatou zemí, podporovat ty chudé a dosahovat velkého růstu. Je jasné, že pokud jsou někde platy na 1/3 výše okolních zemí, tato země je konkurenceschopnější a dá se u ní očekávat podstatně vyšší růst.
 • 26. 10. 2005 10:12

  Andrej (neregistrovaný)
  Rozdil je predevsim v individualistickem pojeti charity v USA oproti nasemu kolektivnimu pojeti. Jeste stale neni u nas prilis popularni davat svuj uspech najevo treba formou neanonymniho podporovani ruznych programu. I kdyz, kazda z opravdovych Ceskych osobnosti bud zalozila, nebo spolupracuje s nejakou nadaci, ci fondem. stejne jako v USA se tato forma osobni prezentace stava modou. A dobre nam tak.Mame co dohanet.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).