Vlákno názorů k článku Řemeslníci čerpají štědré výhody. A zaměstnanci pláčou od mamcaRBK - Dobrý den. Mám já to zapotřebí, takhle se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2012 8:48

    mamcaRBK (neregistrovaný)

    Dobrý den. Mám já to zapotřebí, takhle se rozčilovat od samého rána? Kdo zase zplodil takový nesmysl? Od koho dostal zaplacené, že napsal takový blábol?
    Od kdy si obyčejná kadeřnice-zaměnstnankyně vydělá hrubého ke 30.000? Tu mi tedy ukažte. Kde jste vzali, že měsíční náklady na pojištění je 1.323,- Kč????? Vždyť letos je minimum 3.533, ať vyděláváte nebo ne. A víte dobře, že dělat jako OSVČ nebo zaměstnanec je naprostý rozdíl v zabezpečení. A slavné paušály - nejsou pro všechna řemesla, jen pro ty, které vybrali zástupci podnikatelů. A ti měli zájem jen o některé řemeslné obory. Že je 80% nesmyslně vysoká částka, na to poukazovali i OSVČ. Připadalo a připadá jim to postavené na hlavu. V televizi uvádějí politici případy, kdy si řemeslník a zaměstnanec vydělají oba 1.000.000,- za rok. A mluví o advokátech a daňovým poradcích. Takže je jasné, na koho paušály mířily. Na obyčejné lidi ne. A nevím, jak bychom za to mohli? Copak nějaký řemeslník z Horní Dolní může ovlivnit to, co vláda vymyslí? Tohle mě už rozčiluje. Házíte na OSVČ něco, co nemůžou ovlivnit, i když je to momentálně v jejich prospěch. Jistě, že by se to zaměstavatelům a některým zaměstnancům líbilo. Ono neplatit žádné odvody a dát na švarc systém "OSVČ" stejný hrubý plat, to je pohoda! A zaměstnanec-podnikatel se jen diví. Místo pár stovek, popřípadě tisícovek, které mu strhl z platu zaměstnavatel, jsou tu platba nejméně 3.533 měsíčně jako OSVČ, i když by si vydělal 10.000,-. Nebo méně. A žádná nemocenská, nebo zanedbatelná, když si zaplatí 200-300 měsíčně. Ovšem, k tomu musí zaplatit i vyšší sociální pojištění. Nemá nárok na dovolenou a dělat musí tehdy, když má práci, ať je pátek nebo svátek. A žádné příplatky za přesčasy apod. Ohledně podvodů. Jistě, ale podvody jsou u nás ve všem všude. Není nutné mít registrační pokladny - ODS se bojí, že to podnikatele příliš zatíží. Dobře, pak bude stále co nejméně plátců DPH. Vsaďte se, jako je dnes plno prodejen a restaurací s tržbou pod 1.000.000, v roce 2013 ještě zchudnou, každý takový bude mít tržbu okolo 740.000,- S tím nic neuděláme, to je věcí vlády, ta vyhlašuje různá kriteria. Ale tyhle rádoby odborné články, které uveřejňujete, jen dělají zlou krev. A na smyšleném základu. Jsem účetní pro drobné podnikatele z malého města. Vím, o čem mluvím, dělám tuto práci skoro 20 let.

  • 19. 3. 2012 8:57

    Honza (neregistrovaný)

    "Nemá nárok na dovolenou a dělat musí tehdy, když má práci, ať je pátek nebo svátek."

    Trochu soudnosti. Z toho, ze nekdo nema narok na dovolenou prece jeste nevyplyva, ze ze musi delat porad. (Treba ja jsem protipriklad na Vase tvrzeni.) Skoro vzdycky to jde nejak zaridit. A pokud ne a prislusne OSVC to vadi, tak at si nestezuje a necha se zamestnat na HPP, ne?

  • 19. 3. 2012 12:25

    tatikD (neregistrovaný)

    Honza:
    mamcaRBK má v této věci jasno, přesně tak to je. Nevím, kde žijete Vy Honzo, ale všiml jste si jaká je v ČR nezamestnanost?
    Možná i Vy za chvíli nuceně skončíte jako OSVČ, místo dnes nemá jisté nikdo.
    I zaměstnanci by měli být rádi za každé zlepšení podmínek pro OSVČ, protože čím více lidí bude OSVČ, tím bude více volných míst na HPP a také tím vyšší bude mzda HPP.
    Míst HPP je omezené množství, takže pro OSVČ je problém stát se HPP. Naopak, kdokoliv na HPP může rozvázat HPP a stát se bez problémů OSVČ. Pokud se tedy kterýkoliv zaměstnanec cítí být nedoceněn oproti OSVČ, může to zkusit.

  • 19. 3. 2012 13:31

    Honza (neregistrovaný)

    Jsem z Prahy, nezamestnanost se me zatim netykala (jednou jsem byl bez prace 3 dny, kdyz me vyhodili ve zkusebce), 8 let praxe a 4 zamestnani na hpp i jako osvc. Do prace formou osvc jsem byl odberatelem tlacen jen jednou, ale to fakt byla jednorazova mala zakazka, ne svarc. 2x jsem si mohl sam vybrat mezi hpp a zivnostakem. Nechci, aby stat skodil osvc, chci aby osvc i hpp (u hpp tam pocitam i odvody zamestnavatele) odvadely statu priblizne stejne, pokud mozno stejne malo. A aby byl potom svarc system 100% legalni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).