Hlavní navigace

Řecko stále v centru dění

28. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní volatilita je poměrně nízká, vypadá to spíše na korekci včerejšího výrazného růstu. Trhy nadále vyčkávají, jak se vyřeší problém s Řeckem.

Konečně se začínají objevovat spekulace o možném kompromisu. DAX dnes obchoduje převážně v červeném (-0,3 %, 11.731 bodů). Jak se bude blížit deadline pro vyřešení problému, může se objevit výrazně větší kolísavost, která však při těchto úrovních a k přihlédnutím ke kvantitativnímu uvolňování probíhajícím v Evropě se jeví, pro dlouhodobého investora, jako dobrý vstupní okamžik do pozic.

Dnes jsme z USA rovněž zaznamenali horší makrodata, která se však na síle dolaru nijak neprojevila a eurodolar se opět podíval pod hranici 1,09. Americké indexy dnes obchodují rovněž v červených číslech (S&P 500 –0,2 %, 2.118). Zajímavý vývoj je také na ropě (Brent), která stejně jako eurodolar koriguje několikátý den v řadě a ze svých lokálních maxim odepsala již přes 10 %.

K významným korekcím došlo na indexu Shanghai Composite, kde brokeři zpřísnili maržové podmínky. Jedná se tak o korekci předešlých silných nárůstů, které podle nás nebyly založeny na fundamentu a možná se tak investoři brzy dočkají vystřízlivění.

Svými výsledky hospodaření dnes investory potěšil Pegas Nonwovens. Vyšší výnosy byly dílem především silnější produkce společnosti. Na čistém zisku bylo výrazné překvapení. Reportovaná hodnota čistého zisku 14,4 mil. EUR znamená 159% meziroční nárůst, který je ale dán hlavně nerealizovanými kurzovými zisky z titulu přecenění vnitropodnikové půjčky. Management potvrdil celoroční výhled, což investoři vždy rádi slyší. Titul dnes připsal 2,3 % na 790 CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).