Hlavní navigace

Ranní přehled z trhů

22. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přečtěte si novinky z trhů pohledem Milana Vaníčka a Davida Nového, analytiků J&T Banky.

Komentář k trhu

Pražská burza včera zažila další poklidnou seanci, když zobchodovaný objem ve SPADu dosáhl pouze 300 mil. Kč. Současný vývoj má na svědomí především absence kurzotvorných informací, investoři tak vyčkávají na další impulzy, jež by mohly nastínit další vývoj trhů.

Aktivita investorů se snížila napříč globálními akciovými trhy, mírný růst na evropských indexech vystřídal odpoledne lehký propad. Nečekaný pokles totiž zaznamenaly prodeje existujících domů v USA.

Těžební sektor pak mírně oslabil po snížení výhledu na prodeje komodit v Austrálii. NWR přesto dokázalo najít podporu na 130 Kč a uzavřelo silnější o 1 % (130,55 Kč). 0,2 % přidal také ČEZ, naopak bankovní domy jako celý sektor v Evropě zakončily v červeném pásmu.

Komerční banka odevzdala 0,9 % (3 684 Kč), Erste Group poklesla na 457,2 Kč (-0,6 %) i přes silný úvod, banka dnes prodala seniorní dluhopisy v objemu 500 mil. EUR s kuponem 3,375%.

Komentář k americkému obchodování

Americké akcie se po rozpačitějším otevření, které bylo odezvou na probíhající vystoupení šéfa FEDu Bena Bernankeho před americkým Senátem, během dne obchodovaly kolem předchozího závěru. Vědomí, že trh má za sebou největší rally za první kvartál od roku 1998 na Wall street, drželo investory a spekulanty nazpět.

Nepotěšily data z nemovitostního trhu, když prodeje stávajících domů klesly za únor o 0,9 %, při zhoršené revizi za předchozí období. Z jednotlivých akcií byl zajímavý pohyb na USG Corp., když tato firma z portfolia Warrena Buffetta ohlásila první zisk v 1Q od roku 2000. Akcie rostly  až o 12 % a pomohly také dalším firmám ze stavebního sektoru.

Apple dosáhl nových maxim na 609,65 USD, díky rekordním prodejům 3. generace IPADu. V indexu S&P 500 byly nejúspěšnější defensivní sektory telekomunikací, spotřebního zboží a služeb, naopak ztrácely Oil&Gas a finance. S&P 500 skončilo na 1 403 bodech, tj –0,19 % d/d, Dow Jones pak poklesl o 0,35 % na 13 125 bodů a Nasdaq se jediný udržel v plusu (3 075,32, +0,04 %).

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).