Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rady pro pokročilé: obchodujte na evropských burzách. Víme, co musíte znát od me vakérav - Například může dojít k situaci, že nějaké akcie...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2018 9:21

  me vakérav (neregistrovaný) ---.mameradirychlost.cz

  Například může dojít k situaci, že nějaké akcie výrazně klesnou, ale stane se to v době, kdy mají české burzy zavřeno. …
  RM-Systém: 9:00–17:00,
  Burza cenných papírů Praha: 9:00–16:20,
  USA: 15:30–22:00,
  Německo: 9:00–17:30,
  Hong Kong: 3:00–9:00.

  Využít také můžete předobchodních a poobchodních fází, do kterých nemohou všichni investoři. Přístup do nich máte skrze brokera.

  Obchody jsou skrze brokera realizovány v čase T+2. Pokud nakoupíte akcie v pondělí, jejich majitelem jste až ve středu. A opačně – pokud akcie prodáte v pondělí, jejich majitelem přestáváte být až ve středu.

  Tohle jsou naprosto neuvěřitelné věci. Burzy otevírají a zavírají, převody akcií trvají 2 dny, přístup jen přes brokera (to to ti lidi objednávaj telefonem nebo co?). Vůbec nechápu, jak lidi, kteří denně obchodují miliony, můžou akceptovat tak nesmyslná omezení. Jakákoli bitcoinová burza založená třemi studenty nabízí řádově lepší služby. Většina včetně pák apod. (Teda kromě zabezpečení, of horse.)

  Fakt kroutím hlavou nad tím, co je všechno ještě v 21. století možné a co všechno se furt ještě bere jako standard.

 • 20. 8. 2018 11:17

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  v klidu. polovička toho článku jsou naprosté bláboly z příručky pro mladého sviště, ročník 1990

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).