Hlavní navigace

Putin vs. ECB

2. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské akcie dnes mírně rostou. Německý index DAX se pohybuje mezi 9.500 až 9.580 body. Trh s očekáváním vyhlíží čtvrteční zasedání ECB s možnou vyhlídkou dalších monetárních stimulů.

Po druhé hodině odpolední zveřejnila Evropská komise návrh na rozšíření hospodářských sankcí mířených proti Rusku. Jedná se o omezení přístupu na kapitálové trhy, zbrojní embargo a technologie. Po zvýšených doporučeních rostou akcie Louis Vuitton, Vallourec, Volkswagen a BAE. Po včerejším svátku v USA se dnes poprvé v tomto týdnu otevřely burzy.

Index S&P 500 se pohybuje na hodnotě 2.002 bodů. V 16:00 zveřejněná makrodata ISM v průmyslu a výdaje na výstavbu dopadla nad očekávání. Z korporátních zpráv stojí za zmínku informace o společnosti Halliburton. Ta oznámila, že se dohodla na mimosoudním vyrovnání v souvislosti s únikem ropy v Mexickém zálivu v roce 2010. Dohoda zní na 1,1 mld. USD, ve třech splátkách v následujících 2 letech. Společnost má vytvořeny rezervy ve výši 1,3 mld. USD. Zvýšené doporučení dostala Tesla od společnosti Stifel a cílovou cenou na 400 USD. Reakcí je růst o 2,5 %.

Výraznější pohyby zaznamenávají komodity. Zlato se dostává na 2měsíční minimum a obchoduje se na ceně okolo 1 267 USD/unci. Stříbro také klesá v podobném duchu jako zlato. Dnes se obchoduje na hodnotě 19,23 USD/unci. Ropa WTI odepisuje 1,3 % a stojí pod 95 USD/barel, podobný scénář panuje i na ropě Brent.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).