Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Propad cen bytů nečekám, trh je ale třeba zbrzdit, říká šéf Hypoteční banky od ezop - Zaplať pánbůh, že aspoň ČNB něco dělá narozdíl...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 6. 2018 14:50

  ezop (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zaplať pánbůh, že aspoň ČNB něco dělá narozdíl od poslanců aj., kdyby tato opatření zavedla dávno tak by byty byly levnější.

 • 21. 6. 2018 14:01

  lol (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Tak to jo nizkoprijmovym lidem se znemozni porizeni vlastniho bydleni a nezbude jim nez platit stejnou ci spise vyssi castku mesicne za najem! A tim se to vyresi... LOL
  Jedine spravne reseni je NOVA VYSTAVBA BYTU, zjednoduseni byrokracie a zlevneni stavby!!!

 • 23. 6. 2018 8:44

  Ivan Nový (neregistrovaný) 85.135.69.---

  Správné řešení je, je-li Praha plná, stěhovat prosperitu na venkov, to se děje přirozeně tím, že tam jsou levnější nemovitosti a v Praze nedostatek pracovních sil. Zlo je nafukovat Prahu vnějším kapitálem a cizími lidmi, kteří nejsou odtud. Je to obdoba černé díry, která se zhroutí vlastní gravitací.

  Bankám, které se tomu nepodřídí je třeba sebrat bankovní licenci. A nebo tento stát nepotřebujeme a není mu potřeba platit daně.

  MF zveřejnilo firmy, které platí nejvíce daní, na prvních místech jsou většinou banky, to znamená, že naše ekonomika je ve špatném stavu a žije ze vzduchu, ne z reálné poptávky. A příčinou je vnější kapitál, kterým z lidí vyrazí peníze, které možná někdy vydělají, ale možná taky ne.

  Cena nemovitostí kolem Prahy za posledních 5 let vzrostla o 100%. K tomu není žádný reálný důvod, protože nikdo z nás svůj reálný ekonomický výkon nezdvojnásobil. Co děláte efektivněji, než jste dělali před rokem? Vůbec nic. Hypotéku si tedy reálně nezasloužíme.

  Hypotéky uměle zvedají ceny stavebních prací, ceny nemovitostí i spolu s doplatky na bydlení i cenu nájemního bydlení. Hypotéky pro všechny jsou zlo. Žijí-li banky výhradně z toho, že financují běžným lidem spotřebu (hypotéka, bydlení), měly by přijít o bankovní licenci, protože to je nezodpovědné chování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).