Říkáte "Hypotéky Češi nyní splácejí zcela bez problémů a ekonomika roste. Není tudíž třeba trh omezovat, …"
To ovšem platí do té chvíle, než přijde krize a splácející ztratí zaměstnání. A to je pak ve společnosti již ověřený domino efekt.
Krize klepe na dveře, začíná obchodní válka (USA je v astronomickém deficitu v zahraničním obchodování), ztráty trhů, ztráty výroby a vzniká zadlužení. Banky pak případě nesplácení dlužníků vyhrožují, že jejich úpadkem přijdou obyčejní lidé o úspory a začínají vydírat vládu, aby jim poskytla nenávratné miliardy ze státního rozpočtu.
Co tam máte dál, pane řediteli?
1) ekonomika se pohybuje v 8-10 letých cyklech
2) poslení velké finanční krize rozpoutaly vždy banky USA
3) ochranářství a cla USA vs. EU povede jen k růstu inflace a může to spustit krizi
4) Skutečně jste si mysleli, že vám ten pan ředitel Hypoteční banky řekne: "Na trhu je bublina a brát si teď hypotéku je naprostá blbost?" Sám potřebuje doplatit hypotéku a k tomu potřebuje roční bonus za splnění plánu.
Ano krize nesporně přijde, ale nikdo neví kdy. Jestli za rok za dva za 5let. A jak bude velká už vůbec ne. Osobně si spíš myslím, že až krize přijde, ale maximálně statisticky a na základě toho, že samotný růst vzhledem k tomu, že není kde lidi brát nemá kam pořádně růst a jeslti ekonomika klesne o procento dvě. Vpodstatě na naší životní úrovni se nic nezmění. Pro velkou krizi jako v 30tych letech dle mě není důvod