Hlavní navigace

Prodá ČEZ elektrárny Počerady a Chvaletice?

4. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČEZ obdržel dvě nabídky na uhelné elektrárny Počerady a Chvaletice; konečné rozhodnutí o prodeji plánuje učinit do konce roku

Hlavní události

ČEZ obdržel dvě nabídky na uhelné elektrárny Počerady a Chvaletice; konečné rozhodnutí o prodeji plánuje učinit do konce roku

Akcie NWR se dnes budou naposledy obchodovat s právem na dividendu 0,06 EUR na akcii

Evropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude nejzajímavější indikátor ISM z americké výrobní aktivity za srpen, který by se měl vrátit na úroveň 50 bodů

Analytici Société Générale včera zvýšili své doporučení pro akcie francouzské farmaceutické společnosti Boiron

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy byly včera kvůli svátku zavřené. Futures zatím ukazují, že by dnes měly otevřít růstem o několik desetin procenta a částečně tak dohnat pondělní posílení evropských burz.

Asijské indexy v nočním obchodování oslabovaly poté, co agentura Moody´s snížila výhled pro EU na „negativní“, což nepomohlo akciím exportérů. Klesly také australské akcie v reakci na zasedání tamní centrální banky, která ponechala úrokové sazby beze změny.

ČEZ

ČEZ oznámil obdržení dvou nabídek na své uhelné elektrárny Počerady a Chvaletice. Firma plánuje učinit konečné rozhodnutí o prodeji do konce roku.

V současné době vnímáme zprávu jako neutrální pro akcie ČEZ. Firma se v rámci urovnání sporu s Evropskou komisí zavázala prodat jednu z pěti vybraných uhelných elektráren, mezi nimiž jsou i zdroje v Počeradech a Chvaleticích.

NWR

školení prosinec - daně a účetnictví novinky 2022

Akcie NWR se dnes budou naposledy obchodovat s právem na dividendu ze zisku prvního pololetí ve výši 0,06 EUR (1,5 CZK) na akcii. NWR začne dividendu vyplácet od 19. září.

Při absenci jiných vlivů tedy lze zítra čekat pokles akcií NWR přibližně o výši dividendy, tj. o necelá 2 %.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).