Hlavní navigace

Proč ČEZ vyplatí 40 Kč?

14. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finanční ředitel Martin Novák v rozhovoru pro Patrii uvedl, že ČEZ v současné době nevidí v regionu žádnou zajímavou akviziční příležitost, což je i jedním z vysvětlení navrhované dividendy ve výši 40 Kč na akcii.

Hlavní události

Výrobce nápojů Kofola zvažuje v rámci své reorganizace úpis nových i existujících akcií na pražské burze. Ten by mohl proběhnout ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku nebo na začátku roku 2016. Jiným titulem, o kterém se v současné době mluví, je softwarová firma AVG Technologies, jejíž akcie se nyní obchodují na newyorské burze.

ČEZ dle finančního ředitele nevidí v regionu žádnou zajímavou akviziční příležitost.

Západoevropské akcie by měly dnešní obchodování zahájit smíšeně.

Spojené státy dnes vedle pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti zveřejní ceny průmyslových výrobců. V Evropě se ničeho zajímavého nedočkáme.

Výsledky hospodaření dnes zveřejní mezi jinými španělská Telefonica.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení na držet pro nizozemský potravinový řetězec Ahold a na koupit pro italskou banku Banco Popolare.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy své zisky z počátku obchodování neudržely. Index S&P 500 nakonec víceméně zakončil na předchozí zavírací úrovni. Trhům nepomohly zveřejněné maloobchodní tržby, které zaostaly za očekáváními. V plusu se udržely například informační technologie (+0,5 %) nebo telekomunikační služby (+0,2 %), naopak jedno procento ztratila síťová odvětví.

Asijské burzy se vyvíjejí smíšeně, ale spíše převažují prodejci. Nejméně optimismu je cítit na Taiwanu, kde index ztrácí 1,2 %, do jednoho procenta pak klesá i japonský Nikkei 225. V plusu se nachází například jihokorejská (+0,4 %) nebo indonéská (+0,8 %) burza.

ČEZ

Finanční ředitel Martin Novák v rozhovoru pro Patrii uvedl, že ČEZ v současné době nevidí v regionu žádnou zajímavou akviziční příležitost, což je i jedním z vysvětlení navrhované dividendy ve výši 40 Kč na akcii. Současná cena elektřiny (zhruba 32 EUR/MWh) dle něj neumožňuje výstavbu nové elektrárny bez patřičné podpory. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).