Hlavní navigace

Názor k článku Přemýšlíte o změně zaměstnání? od Patrik Chrz - Mě se osvědčilo "jít po penězích". Pokaždé, když...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 12. 2008 13:07

  Patrik Chrz
  Mě se osvědčilo "jít po penězích". Pokaždé, když jsem nastupoval do nového místa, tak to bylo za víc peněz, než to staré (momentálně jsem ve 3. místě).
  Ony totiž ty peníze jsou většinou to jediné na co se v novém zaměstnání můžete spolehnout. Pokud nejdete někam, kde máte "špeha" (přetáhne vás kamarád) tak nevíte jestli nebude šéf *** a jestli vás nebudou štvát kolegové, protože za ně budete muset dělat jejich práci. A tak možná jediná věc, která vám může přinášet uspokojení je výše mzdy.
  Samozřejmě mluvím o základní mzdě uvedené v pracovní smlouvě. "Motivační ohodnocení", "bonusové příplatky" a podobné jsou sice hezké, ale základní plat je základní plat.
  Dokonce pozoruji, že s rostoucím platem roste i kvalita nabízeného místa. "Drahého" pracovníka si nebude šéf najímat proto, aby se na něm vozil, ale proto, aby vykonával nějakou práci. Je pak v jeho (šéfově) zájmu, aby pro to měl ty nejlepší podmínky.
  Další věcí je, že čím větší jste měli plat, tím větší šanci máte na stejný v novém zaměstnání (eventuálně vůbec možnost získání toho zaměstnání), téměř vždy totiž při pohovoru zazní otázka"kolik jste měl v minulém zaměstnání?".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).