Nemám dojem,že zaměstnavatelé chtějí kvalitní zaměstnance. Stále se vzdělávám,odpovídám na inzeráty,kde splňuji všechny požadavky i něco navíc,mám několik profesních certifikátů,hovořím několika jazyky a pokud se někdo vůbec obtěžuje zareagovat na mou odpověď a sdělí mi že vybrali vhodnějšího uchazeče,tak na můj dotaz v čem jsem nesplnila jejich očekávání mi již několikrát bylo sděleno že jsem PŘEKVALIFIKOVANÁ.
Podle mě je to spíš z toho, že se bojí, že takto kvalifikovaný člověk bude chtít buď moc peněz, nebo si bude hledat práci dál a odejde hned, jakmile najde nějakou lépe placenou. Samozřejmě námi uvedené dva důvody se nijak nevylučují a může to být klidně obojí (nebo ani jedno z toho).
Souhlasím s Intri. Pokud o práci opravdu stojíte, je nutné se přizpůsobit pracovní pozici a požadavkům zaměstnavatele. Jestli hledá středoškoláka, zatajte VŠ, jestli hledá někoho znalého angličtiny, neuvádějte v životopise znalost jiných jazyků. A podobně.
Pokud někdo není schopen se zaměstnavateli přizpůsobit, tak ať zkusí podnikání (OSVČ), jako freelancer si může dělat co chce a hledat si zákazníky podle svého gusta, pracovat kdy chce a za kolik chce.
Já pracoval v životě pouze 6 měsíců (na manažerské pozici) a zjistil jsem, že zaměstnání není pro mě vhodné. Dvacet let se živím sám.
to co pisete mi prijde trochu divne, pripada mi to, ze skutecne mate na vic a trochu chapu zamestnavatele, ze pro Vas nebude mit vyuziti a vy mu stejne driv nebo pozdeji odejdete, tak Vas radeji neprijme. Proc tedy nezkusite vyssi a narocnejsi pozice??? Chapu, ze je jich mene a je omezenejsi vyber, ale prece jenom spise bych se dal tou druhou cestou, i z hlediska Vasi seberealizace, takto to pusobi, ze "nutne" potrebujete nekam chodit do prace a tim to konci.