Hlavní navigace

Pomalý rozjezd nového týdne

23. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pondělní obchodování na evropských burzách bylo téměř spící.

 

Výraznější výkyvy předvedly akcie Deutsche Post (-3,45 %), které korigovaly výrazné nárůsty ze závěru pátečního obchodování. Akcie ThyssenKrupp (-2,60 %) dnes reagovaly na oznámení zpravodajského serveru Reuters. Dle jejich neurčeného zdroje hrozí krach celého jednání ohledně prodeje Steel Americas. Z americké burzy bylo k vidění  5 % rally na akciích Apple. Důvod byl zřejmý. Za první víkend se prodalo 9 mil. kusů iPhonů (vs. 6 mil. ks očekávaných) a jejich kvartální tržby budou na horní hranici intervalu 34 – 37 mld. USD, oč. 36,11 mld. USD.

Makrodata přišla na trh bez výraznějších odchylek. Např. PMI v Německu a eurozóně bylo v souladu s očekáváním a průmyslová aktivita v distriktu Chicago Fed byla jen mírně nad predikcemi.

Na pražské burze výrazněji posilovaly akcie CETV (+2,30 %) na 102,30 CZK/akcii. Akcie ČEZ posilovaly na 492,70 CZK/akcii (+0,96 %) a korigovaly tak páteční poklesy.

V závěru dne měl prohlášení šéf ECB Draghi před parlamentem EU. Zmínil, že je připraven spustit další LTRO, pokud to bude potřeba. Neméně důležitým oznámením bylo i to, že úrokové sazby zůstanou na současných či nižších úrovních po delší dobu.

Dle mého názoru přichází na trh korekce, která je v dlouhodobém trendu standardní a může být jen krátkodobá. Na trh stále nepřichází zprávy, kvůli kterým by akcie měly výrazně klesat. Osobně jsem pro pozvolné nakupování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).