Hlavní navigace

Pomalý rozjezd nového týdne

Michal Kubík

Pondělní obchodování na evropských burzách bylo téměř spící.

Doba čtení: 1 minuta

 

Výraznější výkyvy předvedly akcie Deutsche Post (-3,45 %), které korigovaly výrazné nárůsty ze závěru pátečního obchodování. Akcie ThyssenKrupp (-2,60 %) dnes reagovaly na oznámení zpravodajského serveru Reuters. Dle jejich neurčeného zdroje hrozí krach celého jednání ohledně prodeje Steel Americas. Z americké burzy bylo k vidění  5 % rally na akciích Apple. Důvod byl zřejmý. Za první víkend se prodalo 9 mil. kusů iPhonů (vs. 6 mil. ks očekávaných) a jejich kvartální tržby budou na horní hranici intervalu 34 – 37 mld. USD, oč. 36,11 mld. USD.

Makrodata přišla na trh bez výraznějších odchylek. Např. PMI v Německu a eurozóně bylo v souladu s očekáváním a průmyslová aktivita v distriktu Chicago Fed byla jen mírně nad predikcemi.

Na pražské burze výrazněji posilovaly akcie CETV (+2,30 %) na 102,30 CZK/akcii. Akcie ČEZ posilovaly na 492,70 CZK/akcii (+0,96 %) a korigovaly tak páteční poklesy.

V závěru dne měl prohlášení šéf ECB Draghi před parlamentem EU. Zmínil, že je připraven spustit další LTRO, pokud to bude potřeba. Neméně důležitým oznámením bylo i to, že úrokové sazby zůstanou na současných či nižších úrovních po delší dobu.

Dle mého názoru přichází na trh korekce, která je v dlouhodobém trendu standardní a může být jen krátkodobá. Na trh stále nepřichází zprávy, kvůli kterým by akcie měly výrazně klesat. Osobně jsem pro pozvolné nakupování.

Našli jste v článku chybu?