Hlavní navigace

Názor k článku Polsko: klidná země s mořem a výraznou minulostí od Petr - Cesty - tragédie. Čtyřproudové cesty bývají po 3...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 8. 2009 9:19

  Petr (neregistrovaný)
  Cesty - tragédie. Čtyřproudové cesty bývají po 3 km přerušovány semafory (neznají totiž mimoúrovňové křížení hlavnívh tahů). Hrozné, každu chvíli zastavovat na semaforu.
  Řidiči - hnus. Poláci jezdí jako prasata, což je vidět i u nás.
  Síť silnic a dálnic - nic moc. Dálnice v našem podání téměř neznají, kromě úseků kolem Katowic (hlavně směr Krakow). Cesta z Katowic do Varšavy je utrpení. Pokud pokračujete dál na severovýchod (Litva), tak tak o dálnici nikdy ani neslyšeli, natož aby tam nějaká byla.
  Nakupování - i dnes se tam dá výhodně nakupovat: cigarety, uzeniny, ryby, věci do domácnosti (světla, obkládačky, plovoucí podlahy).
  Turistické cíle: Krakow (hezké město a královský hrad Wawel), Wroclaw, něco ve Varšavě (ale velká část byla po válce vystavěná tzv. Stalinskou gotikou, viz u nás třeba Ostrava Poruba). u moře Gdyně - Gdaňsk. Naše severní hory Krkonoše z polské strany nabízí nové pohledy. Pak polské Tatry - Zakopane. A hezká jsou i Mazurská jezera. Jinak je Polsko naprosto nudná rovina.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).