Hlavní navigace

Názor k článku Pojišťovny spustily revoluci v povinném ručení. Zaplatí vám škodu, za kterou nemůžete od guest - Mě to přijde nesmyslné jak podle objemu tak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2010 18:39

  guest (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Mě to přijde nesmyslné jak podle objemu tak podle výkonu motoru. Co třeba takové auto jako Hyundai I30, 1,4 benzín, má to sice nějakých 80 kW ale až při 6200 otáčkách za minutu - na takové otáčky řada řidičů motor nevytočí jak je rok dlouhý. A při jízdě v běžných otáčkách (2000 - 3500) má větší výkon možná i stará Felda 1,6, 55 kW. Navíc vyšší výkon mi umožní bezpečnější předjetí a tudíž menší riziko nehody při předjíždění.

  Když už podle auta, udělal bych to podle systémů aktivní bezpečnosti v autě, bonusy za ASR, ESP, hill holder, pohon všech 4 kol apod. Čím lepší aktivní bezpečnost auta, tím menší riziko nehody. Samozřejmě když je řidič trouba, nepomůže mu ani svěcena voda, ale bavíme se tu o autech, ne řidičích.

  Systém povinného ručení na řidiče má tu nevýhodu, že člověk co jezdí příležitostně by si musel platit povinné ručení v řádu tisíců korun ročně, což by se mu dost prodražilo. Takto sedne do vypůjčeného auta, které má zaplaceno povinné ručení a nic neřeší.
  Nebo jinak: v rodině jsou tři řidiči a jedno auto, nyní se platí povinné ručení jednoho auta, v druhém případě by museli platit povinné ručení 3 lidé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).