Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Škodu způsobenou v zaměstnání dobrá pojistka zaplatí od Linda - Chci se zeptat na jednu věc. Pracuji ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2010 16:13

  Linda (neregistrovaný) ---.48.broadband15.iol.cz

  Chci se zeptat na jednu věc. Pracuji ve firmě a mám hmotku za pokladnu. Z té mi někdo odcizil 30 tisíc. Sice vím kdy, ale nevím kdo, protože klíč od trezoru leží u mě v šuplíku, který sice zamykám večer, ale ne přes den. Dělám asistentku a moje práce obnáší i vyřizování věcí ve městě, tudíž nemůžu pokladnu uzavřít, protože chodí zákazníci průběžně platit faktury.
  Za 3,5 roku co tady pracuju se nikdy nic neztratilo a teď tohle. Pojistku na blbost nemám, ale řeším ji, akorát mi není jasný, jestli by v tomto konkrétním případě pojištovna reagovala a nebo by neplnila. A vůbec nevím, co mám dělat. Ihned po zjištění jsem to oznámila vedoucímu, ale ten pochopitelně chce škodu nahradit. Jak z toho ven? Poradíte mi prosím někdo?
  Děkuji
  PS: linda115@email.cz

 • 13. 2. 2010 20:21

  edart (neregistrovaný) 217.115.255.---

  No asi nahradit škodu, když se nepodařilo zjistit pachatele. Co se týče pojištění na toto riziko, ušetřete si peníze manko (schodek ve vykazovaných fin. prostředcích) Vám nikdo nepojistí.

 • 24. 7. 2013 17:29

  Vebloud (neregistrovaný) 165.72.200.---

  Pokud mám hmotnou odpovědnost za pokladnu, tak jí nesmím nechat odemčenou a je úplně jedno, že jsem pryč. Někdo tu pokladnu musí přebírat, když jdu pryč a tím pádem za ní přebírat i zodpovědnost. Tohle je špatně vyřešeno na straně zaměstnavatele a je vaše chyba, že jste přistoupila na takovéto řešení.
  Chyby se stávají, tahle je pro vás drahá, ale to, že někde nechám odemčenou pokladnu, za kterou nesu zodpovědnost je pro mě nemyslitelné. Tohle řekněte šéfovi, ať už se vám nic takového nestane.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).