Je vcelku absurdní, že i přes VoIP je prakticky nejdražší volání do ČR - jak na pevnou, tak na mobil. Takže když chci volat na telekomouší linku tady, stojí hovor několikanásobně víc než do Ameriky, Japonska, Austrálie, Thajska, ... Je vidět, že žlutý mor je celosvětový unikát.
Jo ale když jdu třeba někam "víc pryč" třeba na dovolenou a mají tam v hotelu internet tak si svoje VoIP vezmu s sebou a volám si třeba z hotelu u pláže ze svýho domácího čísla za pár korun
Ještě existuje možnost přesměrovat si hovory ze svého VoIP čísla na mobil mezinárodního operátora (např. United Mobile). Tím si vyrobíte svépomocný mezinárodní roaming, který vás přijde pouze na VoIP cenu hovoru na mobil do Lichtejnštejnska (tedy méně, než volání na mobil v ČR z ČR).
Pokud máte vlastní server, můžete to vylepšit i na odchozí hovory - server provede zpětné volání s VoIP tarifem na váš mobil.
Můžu se zeptat přes koho voláš na UM? Sám mám +423 a rodiče jsou rádi, když mi můžou na dovolenou zavolat. Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by byl výrazně levnější než běžná předplacenka Vodafonu, kterou používají (11,31 vč. DPH), někteří VOIP operátoři jsou dokonce stejně drazí, někteří jen mírně levnější.
Jo a jedině "bezpaušáloví" a s možností nějakého HW telefonu (který bych píchl normálně do routeru, nebo se k němu připojil přes Wi-Fi; pak by se ale musel umět vypořádat s WPA2) - pro rodiče nepřichází do úvahy volat přes počítač.
Než WiFi handset abych asi zvolil oboustranně drátěnou gateway, něco jako Linksys PAP2T, SPA3102, SPA2102, narval jí do kumbálu/za skříň k routeru a k tomu DECT telefon. víze http://www.telefonujeme.cz/
Zkuste https://www.802.cz/cenik-volani/ po zadání čísla to sdělí cenu, ceny se liší podle cílové sítě, takže jen podle mezinárodního prefixu se cena často určit nedá.
To já zas naopak. U mobilu mám problém provolat i minuty, který jsou ve 100korunovým paušálu, přes VoIP provolám někdy i tisícovku měsíčně. Každý řešení není pro každýho.