Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Penzijní reforma: Současný stav od Jiří1929 - Poslední tabulka vyvrací úvodní tvrzení, že na důchody...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2007 9:57

  Jiří1929 (neregistrovaný)
  Poslední tabulka vyvrací úvodní tvrzení, že na důchody není již dnes. Proč se pisatel snaží vyvolávat mezigenerační konflikty? Proč se nezabývá i dalšími sociálními výdaji dotýkajími se mladých lidí (rodičovský příspěvek, porodné atd.) které se rovněž "ekonomům" velmi nelíbí. Jde zřejmě o osvědčenou akci rozděl a panuj.
  Myslím, že věc je třeba řešit komplexně. Pokud hrozí, že důchodci stát zahubí tím že je jich stále víc a dožívají se stále většího věku, proč zdokonalujeme zdravotní péči a proč jsme proti euthanasii? Chybí vize jak by se naše společnost měla vyvíjet.
  Vizi nemohou vytvořit samotní ekonomové s úplatnými politiky. Moudří, čestní lidé nám v poltitice chybí. Těch několik málo, kteří u nás jsou, je naší "globalizující se konzumní společnosti" jen pro smích.
 • 2. 2. 2007 10:17

  ja (neregistrovaný)
  Tady je kazda rada draha. S nasim porevolucnim demografickym vyvojem se prubezny system zhrouti a je jen otazka kdy. Uz dnes je mezi mladymi lidmi videt, ze uvazuji, jak se do tohoto systemu radeji vubec nezapojovat (podnikani, prace na cerno, prace v zahranici), protoze je jim jasne, ze zadny duchod za 50 let sami nedostanou. A do toho jeste navrhovana "vylepseni" ve stylu, ze bych mel jako mlady clovek zaplatit tento prubezny system svym rodicum a zaroven si nasporit na svoji penzi sam ve fondu. Uz dnes dam z penez, na ktere si me ceni zamestnavatel, cca 60 % statu a jeste bych si mel sam sporit na duchod a casem platit i zdravotni peci? Ne, dekuji, nemam zajem.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).