Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Penzijní reforma: Budoucí stav? od hm - Od soukromé firmy (penzijniho fondu) mohu kdykoliv utéct...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 6. 2. 2007 21:20

    hm (neregistrovaný)
    Od soukromé firmy (penzijniho fondu) mohu kdykoliv utéct a penize dát jinam. Což u průběžného systému nelze. Lidé si musí konečně uvědomit že když někam ukládají celý život peníze že se o ty peníze musí taky celý život zajímat co s snimi děje atd. Není možne uvažovat ve smyslu budu 40let posílat peníze na účet v nějaké bance a za 40let se půjdu informovat kolik tam vlastně mam pokud tam něco mám. Už by si konečně lidé měli uvědomit že tak jako dluhy dělají dluhy tak investované peníze dělají zase peníze. A pokud se o ty investice budou sami zajímat tak se nemusí bát že za 40let příjdou na buben s nějakým penzijním fondem.
  • 6. 2. 2007 22:46

    anonymní
    V takovém případě bych si představoval, že bych si na důchod spořil podle svých představ a od státu bych nic nedostal, ale také nic neplatil. A soudruh stát by mě laskavě přestal dirigovat kam mám své peníze investovat. Část zaměstnanců a všichni podnikatelé by si poradili. Vaše představa, že můžete účinně kontrolovat hospodaření státem předepsané penzijní molochy je trošku naivní. Ovšem pokud si koupíte akcie příslušného fondu, které budou kotované na burze máte šanci navštívit valnou hromadu a možnost si přečíst aspoň rozvahu a výsledovku. V opačném případě můžete dostávat roční zprávu o vynikajících výsledcích a jednu o bankrotu. Zaměstnanci a podílníci zaměstnaneckého penzijního fondu ENRONU by Vám mohli vyprávět. A to je v zemi, která je kolébkou demokracie a ne zlodějů a tunelářů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).