Hlavní navigace

Názor k článku Pečoval o otce a staral se mu o dům. Soud mu však odepřel vyšší podíl na dědictví od Lada - No, je vidět, že nevíte, co to ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2019 11:17

  Lada (neregistrovaný) 85.207.42.---

  No, je vidět, že nevíte, co to ve skutečnosti ta soběstačnost starého člověka vlastně je. To asi budete dost mladá nebo bydlíte pěkných pár kilometrů daleko.
  Ten, kdo bydlí se staršími rodiči, případně je v jejich dosahu, často je navštěvuje apod., mi dá určitě za pravdu, že zas tak jednoduché to není. Stojí to hodně času, byť jen na tak obyčejných věcech jako zařízení potřebných léků, dovozy k lékaři a i běžný nákup, kdy úplně nejhorší je situace pokud starý člověk jede s sebou. "Chvíli počkej, ještě si ...." a garantuji, že ta chvilka je hodina.
  S největší pravděpodobností (tím spíš, že jde o muže) se manželka starala o prádlo - prala, žehlila, spravovala. Úklid domácnosti a pravděpodobně nejen velký, ale i běžný. Se stravováním to asi vypadalo obdobně.
  Ti, co bydlí v pohodě a klídku někde jinde si to vůbec neuvědomují a vše berou jako absolutní samozřejmost. Musíte snášet různé rozmary, kterých jsou ti druzí ušetřeni. Když přijedou na návštěvu jednou za uherský čas, tak pokud se jim něco znelíbí, seberou se a zmizí, ale to ten, kdo bydlí buď přímo se starým člověkem, nebo v jeho blízkosti, bohužel nemůže.
  Vím, o čem mluvím - jde o vlastní zkušenost, ale vidím to i kolem sebe. Takže tak, zkuste se zamyslet jaké by to bylo, když několikrát týdně musíte všeho nechat, vše přeplánovat a k tomu budete mít vlastní rodinu - třeba malé děti.
  Pokud by ten, co zůstane doma čas který věnuje rodiči věnoval výdělečné činnosti, ale klidně i vlastnímu odpočinku, jako sourozenec, tak by se asi ničeho nedomáhal.
  Neodsuzujte, neznáte pozadí. A i pokud jsou vztahy OK, tak to je stejně velice náročné a vyčerpávající.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).