Hlavní navigace

Názor k článku Pečoval o otce a staral se mu o dům. Soud mu však odepřel vyšší podíl na dědictví od Yrena - Zdravím,paní Renato, no nevím,v článku je napsáno,že starý pán...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2019 18:38

  Yrena (neregistrovaný) ---.76.broadband9.iol.cz

  Zdravím,paní Renato,
  no nevím,v článku je napsáno,že starý pán byl prakticky soběstačný,tutdíž - JAK se o něj syn staral ?
  Cituji : "zůstavitel byl až do svého odchodu do nemocnice prakticky soběstačný a žádnou zvláštní péči jiné osoby nepotřeboval", jednak "velká část tvrzených příspěvků směřovala do části nemovitosti, kterou užíval pozůstalý syn, a sloužila tak tedy k vylepšení kvality vlastního bydlení".
  Nevíme a z článku není patrné,jak a jestli se druhý syn o otce zajímal,stýkal se s ním.Pokud první syn v otcově domě bydlel (a zadarmo),těžko chtít po druhém synovi,aby spolufinancoval bratrovi údržbu a vylepšení jeho bytu a předpokládanou jeho budoucí nemovitost.Mys­lím,že soud rozhodl správně.Pokud je druhý syn finančně zabezpečený,logicky předá podíl dceři.Opět - neznáme okolnosti,proč si ho nepřevzal sám a dceři jej nepředal potom.Ale na mě působí první syn jako vykuk.
  A teď k Vašemu dotazu - pokud rodiče u Vás pouze bydlí a dům nevlastní,tudíž jsou nájemníci a tím pádem nebude dům zahrnut do dědického řízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).