Vlákno názorů k článku Okradou vás přímo u bankomatu od Honza - To, že nevyjel lístek se zůstatkem, je už...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 2. 2002 8:35

    Honza (neregistrovaný)

    To, že nevyjel lístek se zůstatkem, je už podezřelé. Asi by se mělo pořádně vyjasnit, co to ten člověk vlastně stiskl. Otázkou je také, jak ten bankomat vypadal. Že by byl celý falešný je nepravděpodobné, zvláště na takovém místě, ale instalovat menší doplněk na přední panel, aby peníze nemohly normálně vyjet ven, by zas tak velký problém neměl být. Určitě by se ale o to měla zajímat policie.

  • 19. 2. 2002 9:16

    Petr Tesařík (neregistrovaný)

    A co když tlačítko Storno vůbec nebylo funkční a zloděj měl pouze dobře vychytané, jak dlouho trvá, než vyjedou peníze a v tu chvíli zmáčkl (nefunkční) tlačítko Storno a karta pochopitelně vyjela, neboť bankomat dokončil transakci. Dívka se ovšem domnívala, že vyjela kvůli tomu stisknutí tlačítka Storno. Zloděj si peníze šikovně vzal ve chvíli, kdy se natahoval k tlačítku Storno. No ne?

  • 19. 2. 2002 11:48

    honza (neregistrovaný)

    Je to možnost, i když si nemyslím, že pravděpodobná. Především ta dívka jasně viděla, že tlačítko Storno zmáčkl. Za druhé, prý před bankomatem stála docela dlouho, a jak jsem se sám mohl přesvědčit, peníze z bankomatu vyjíždějí prakticky hned po kartě. Takže by si jejich "výjezdu" určitě všimla. Zatím se mi zdá, že je to sofistikovanější záhada, na kterou nikdo nezná odpověď.

  • 19. 2. 2002 20:06

    Mira (neregistrovaný)

    Kartu už nemá, zrušil jsem jí, je to zbytečně drahé a na nic - když si člověk bude trošku hlídat "cash flow" (podle mého názoru), resp. je dobré k tomu, že člověk utratí více, než by chtěl.


    Podle toho co je v článku, tak tlačítko STORNO mělo v okamžiku, kdy jej zmáčkl onen muž, být nefunkční, tj. v okamžiku, kdy je nabídka k určení výše částky před jejím vyťukáním ("klient typuje částku a stiskne STORNO").

    Takže

    1.chyba software (?) techniky, v bankomatu zůstanou údaje o kartě a PIN (anebo PIN pro opětovné zadání odkoukal) a bankomat má za to, že je platbu možno provést.

    2.nebo zásah do bankomatu.

    Asi by to chtělo trošku více informací - co naskočilo na obrazovce bankomatu po stisku STORNA? Z jakého typu účtu bylo vybíráno?

    Dá se předpokládat, že si nemusela všimnout jiného stisknutí tlačíka - lidé dovedou být šikovní - stejně jako "kouzelníci" v divadle - nejde o nic jiného, než rychlost prstů, či odvedení pozornosti jinam. Dá se předpokládat, že onen muž mohl stisknout ještě něco jiného, co vydá kartu a vlastní výplatu peněz "pozdrží", popř. se dá zpět vrátit k zadávání částky bez nutnosti další autorizace kartou?

    Kdy vlastně automat provádí autorizaci karty - na začátku určitě chce PIN a potom (zadávání částky a výplata peněz) už neověřuje, jestli má kartu?

    Vysvětlit se to dá, je otázka, jestli to někdo někdy přizná.


    Ostatně - vyzkoušejte to někdo v bankomatu spořky na Václaváku, nebo někde jinde, tj. jestli po výběru typu účtu a před zadáním částky po stisku storna bankomat kartu vrátí.



    Míra

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).