Hlavní navigace

Názor k článku Nula bez podmínek. Česká spořitelna má nový účet bez poplatků od qwertz345 - opět snůška silných tvrzení typu "nikomu nepodařilo", "tvrdý...

 • 3. 8. 2020 10:16

  qwertz345 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  opět snůška silných tvrzení typu "nikomu nepodařilo", "tvrdý oříšek" tak nějak zcela odstřižených od reality. Telefonní seznam Malware pro Smartbanking je takřka nekonečný, což vzhledem k nedostatečnému přístupu obou hlavních platforem (Android, IOS) k bezpečnostním záplatám znamená, že mobilní OS jsou nejhůře zabezpečené platformy vůbec!

  https://www.trendmicro.com/vinfo/pl/security/news/mobile-safety/marcher-android-banking-malware-targets-uk-customers

  V případě smartbankingu můžete využívat úplně stejných metod sociálního inženýrství, jako kritizujete u Internetbankingu s tím rozdílem, že vaše zařízení se velmi rychle stane nepodporované nebo nedostatečně záplatované (Androis i ISO), s čímž vy jako uživatel neuděláte nic (1 promile uživatel instalující AOSP můžeme zanedbat). Na platformě PC máte mnohem větší možnosti udržet systém záplatovaný a bezpečný. Takže ne, nejsilnější možnou variantou je silné heslo pro IB + out-of-band doručené OTP (případně doplněné o certifikát na kartě či v souboru)

  Že jste o útocích A neslyšel jen ukazuje bizernost této diskuyze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).