Vlákno názorů k článku Nepozvete příbuzenstvo na pohřeb a budete mu platit, rozhodl soud od nevěřte na duchy - To, jestli někdo někoho nepozve, respektive neoznámí pohřeb...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 4. 2018 11:06

    nevěřte na duchy (neregistrovaný)

    To, jestli někdo někoho nepozve, respektive neoznámí pohřeb některým členům rodiny je přece svobodné rozhodnutí. Soud si myslím rozhodl špatně. Zjišťoval vůbec vztahy otec a děti apod. To, že se nebaví děti s macechou je více pravděpodobné. V dnešní době vám zahraje divadlo kdekdo a nemusí být herec. Pohřební služba vypraví pohřeb přesně podle požadavků. Zapůjčí věnce, snad i rakev, domluví komparz jako smuteční hosty, placené plačky atd. Za chvíli nám budou soudy rozhodovat, kdy se máme jít vysr...... a kdy mám mít sex.

  • 13. 4. 2018 15:54

    Karel (neregistrovaný)

    Tady není řeč o některých členech rodiny, tady je řeč o dětech zesnulého. Vy opravdu chcete tvrdit, že nemáte žádné právo vědět o tom, co se děje s vašimi rodiči a že nemáte žádný nárok na to, jít jim na pohřeb? Pokud ano, tak v kolika letech člověk to právo ztratí?

    Váš názor je opravdu děsivý. Jsem neopomenutelný dědic, ale nemám právo jít na pohřeb vlastního rodiče? A máte stejný názor i v opačném případě? Tedy když vám někdo bude bránit být na pohřbu vlastního dítěte? Zákon totiž oboje vidí stejně. Naštěstí jinak než vy.

    Mimochodem, dle článku soud ty vztahy mezi otcem a dětmi zjišťoval. A právě na základě zjištění, že s ním vztah měly, rozhodl tak jak rozhodl. Přečtěte si to. Že vám jsou vaši rodiče zcela ukradení ještě neznamená, že by to tak bylo u všech. Respektuji, že vám by pohřeb vlastních rodičů byl na obtíž, ale vy zase respektujte, že řada lidí má své rodiče rádo. A prostý fakt, že se děti nesnesou s macechou, nevypovídá vůbec nic o jejich vztahu s otcem. Ostatně já také současného partnera mé maminky moc nemusím a to není nic ve srovnání s tím, jak na mou maminku reaguje jeho mladší dcera. A to by člověk možná čekal, že když nejmladšímu z nás je 45 let, tak se budeme chovat jako dospělí lidé :-) Nojo no, staroušci se mají rádi i když jim to děti neschvalují.

  • 13. 4. 2018 18:29

    Tomáš Marný

    Hm, jsem neopomenutelný dědic? Můj syn bude taky asi neopominutelný dědic, bydlí s bejvalkou, jezdil jsem za ním alespoň 1x za rok, on nikdy neměl čas, aby přijel za mnou... Už jsem to vzdal, je mu 27, takže uhánět ho nebudu a doufám, že ho toho dědictví stačím zbavit. A opravdu nechci, aby mně přišel na pohřeb, asi to budu muset zapracovat do závěti.

  • 3. 6. 2018 2:52

    Martin Urbanec

    Závěť stačit nebude, musel byste ho vydedit, buď extra papírem nebo to můžete dát za závěť. K tomu ale musí být zákonný důvod.

    Zde šlo o využití ustanovení, že zneužití práva není chráněno zákony. Soud skončil se závěrem, že manželka nemůže sama rozhodnout, že tam syna zemřelého nechce. Podle mě by ale mohl skončit jinak, přál-li by si to zemřelý a třeba by zároveň s tím potomka vydedil. Tam aktivní bránění chápu. Pohřeb by měl být místem, o kterém si rozhodne zemřelý sám - a pozůstalí mají morální povinnost to zajistit, stejně, jako by si to u svého pohřbu přáli oni sami.

  • 13. 4. 2018 21:49

    xxx (neregistrovaný)

    Tak to mě zajímá. Kterápak pohřební služba zapůjčuje smuteční komparz a plačky? :)))))))))) Máte trochu divokou fantazii. A co se týče rakve - ta je konečná. Pohřební služba zapůjčí maximálně víko.

  • 14. 4. 2018 13:59

    Jarmila (neregistrovaný)

    Fantazii má normální. Dneska Vám za peníze pohřební služba nejenže zapůjčí smuteční šaty, věnce a plačky,ale klidně vám nebožtíka spustí do hrobu i vrtulníkem, když si to budete přát. Na vás pak jen bude, abyste to zaplatil, když už jste si to přál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).