Názory k článku Návrh pronajímatele na zvýšení nájemného nesmí překročit srovnatelné obvyklé nájemné

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2024 15:38

    Jehovista

    Tohle je fakt tupy formalismus. Komu to slouzi? Soudnim znalcum, aby meli ksefty z urcovani obvykleho najemneho?
    8153 za byt na Praze 3 muze tezko byt nad obvyklym najmem, kdyz se za ty penize neda pronajmout ani pokoj ve spolubydleni.

  • 3. 10. 2024 21:28

    fosil

    Postačí doložení obvyklého nájemného větou "Pro upřesnění dodáváme, že výše průměrného tržního nájemného u bytů o velikosti 1 + 3 na území města
    činí v průměru 180 Kč/m2 v závislosti na konkrétní lokalitě, ve které se byt nachází."

    Podle mého laického soudu ne, ale rád bych věděl názor někoho, kdo s tímto má zkušenost.

    Dodávám, že pronajímatelem je v tomto případě městský úřad, a vedením města je schválená výše nájemného v této konkrétní lokalitě ve výši ca 120 Kč/m2.
    (zájemce o obecní byt musí také zaplatit "příspěvek do Fondu na modernizaci bytů a bytových domů" ve výši až 250tisíc před podpisem smlouvy, což pokud uplatňuje obecní úřad, tak mi přijde neuvěřitelné a divím se, že takové praktiky ještě někdo nenapadl)

  • 4. 10. 2024 8:00

    Kousavka

    Jak se pozná "obvyklé nájemné" v určité lokalitě, když nejde odlišit ani v jednom domě? Pokud budu mít dva totožné byty, jen v jiném patře, jeden po rekonstrukci a druhý ještě s 50 let starým jádrem, znamená to, že se budou pronajímat za stejnou cenu? Pokud je to správná představa, pak jsme tím rezignovali na rekonstrukce a modernizace a můžeme stavět další tisíce a tisíce bytů, když je pak necháme zchátrat, jen abychom někomu náhodou nezvedli nájem o korunu nad "obvyklé nájemné.". Kdo hlt má problém s "obvyklým nájemným", tak si má pořídit bydlení vlastní, kde nájem neplatí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).