Píšete o rekvalifikaci na programátora, ale nikoho takového, komu by se to povedlo, neznám a to dělám v oboru. Lidi co neprogramují na to buď nemají schopnost myšlení, motivaci nebo prostě trpělivost. Pokud člověk není génius tak si musí projít obdobím, kdy kouká jako tvrdé Y na elementární věci typu dva cykly v sobě (vytiskni šachovnici), pak obdobím, kdy si píše nějaká své pokusy, které sice nikam nevedou, ale naučí se na tom programovat. To nějakou dobu trvá a ideální je to hle období strávit za mlada na střední škole a při psaní zápočťáků na VŠ. Na nějakém rekvalifikačním kurzu pro dospělé je to v praxi téměř nezvládnutelné.
A za 100 hodin ! ;-) Alespon neco takoveho nabizi nektere firmy (napojene samozrejme na EU fondy). Co na tom, ze nekteri to studovali leta a stravili pomalu jeste stejny cas i vlastnim studiem. Zbytecne. Dnes vezmete libovolneho cloveka, za 100 hodin z neho mate programatora i s certifikatem. HR oddeleni jasa :-)
Inflace vyznamu slov neuveritelna.
Souhlasím. Sám se potýkám s tím, že při "seberekvalifikaci" na web design, který mě zajímá, je těžké se přehoupnout po zvládnutí (x)HTML,CSS k cíli zvládnutí jQuery, j.sriptu a různých frameworků, PHP atd.. Člověk musí chytnout vlak na VŠ . Nicméně při dostatečné vůli si myslím, že dosáhnutí profesionální úrovně lze docílit. C je vša už taky jiná liga.
Tak nepředpokládám, že by se na programátora rekvalifikoval třeba pekař.
Ale někdo, kdo už vystudoval jinou VŠ - např. konstruktér.
V podstatě napsat prográmek a navrhnou převodovku je to stejné - jen algoritmus, kdy je potřeba problém pochopit, rozložit, po částech vyřešit, složit, odladit, otestovat a dát mu nálepku s certifikací.
Jiná věc je, že snad každý kdo vystudoval jakoukoliv technickou školu za posledních 20 let se snad s nějakým programováním setkal (já třeba už před 15 lety na základce, pak znovu na gymplu a okrajově i na VŠ), takže přestože jsem se pak IT nikdy nevěnoval, asi bych neměl na dva cykly v sobě zírat "jak tele na nový vrata".
Velmi dlouho, pokud neprogramuje stále, od mládí a se zápalem, těžko se tím bude moci dobře živit. Programování se zapomíná, stejně jako mluvení jiným jazykem, pokud se nepoužívá.
Kdysi jsem programoval, dnes po 15ti letech co jsem na to nesáhl, bych si netroufl ani napsat nějaký řádek.
A to dělám v IT 22 let. Ale dělám něco jiného, takže umím něco jiného. Programování je pro mladé mozky a pro ty kteří na to mají.
Rekvalifikací nikdy programátor nevznikne. Programátor musí být tvůrce, člověk s fantazií a představivostí. Musí umět myslet imaginárně. To se nedá naučit, to musí mít člověk v sobě od narození.
Považuji programátory za v podstatě umělce.
Já umělec nejsem, jsem technik. Používám až finální produkty...
Dobry konstrukter je tvurce. Bez fantazie a predstavivosti to neni konstrukter, ale jen modelar. Dobry inzenyr musi mit hodne vyvinute abstraktni mysleni, znacny cit pro fyziku, odvahu pustit se do neceho jeste nevyzkouseneho.
A pak je bez prace, protoze takove chlapiky dnes nikdo nechce.
Znám. Známý se rekvalifikoval, snad v rámci "pobytu" na úřadě práce, z bagristy na ajťáka. Více-méně papírově, protože většinu znalostí získal až v následném zaměstnání, kde se, časem, naučil psát i různé skriptíky na tiskové sestavy. Nicméně byl přirozený talen, který oplýval schopností abstraktního myšlení. Z pozdějších zkušeností s lidmi mimo IT (např. manželka) vím, že existují i lidé se značně omezenou schopností abstraktního uvažování.