Dobrý den,něco podobného zažívám i já.Byl jsem zaměstnanec,který se dohodl v Lednu, ze zaměstnavatelem pro ukončení z důvodu nadbytečnosti dle zákoníku práce z odstupnými platy a skončení pracovního poměru mělo dojít k 31.3.To vše v pohodě.Z ničeho nic ale zaměstnavatel 10.3.,najednou poslal poštou okamžitou vípověd pro hrubé porušení zákoníku práce-bez uvedení důvodu,zaslal i zápočtový list,odhlásil mne z pojištění a hotovo.Plat nikde,odstupné nikde,nikdo nepomůže.Inspektorát práce nic nevyšetřil,poněvadž je to slovo proti slovu,nevím na copak jsou pracovní smlouvy a výpovědi,natož jasně definovaný zákoník práce.Jen slyšíte,obraťte se na soud.Ale v dnešní době kde na to má poškozený vzít? když přišel o finanční jistotu.
Je smutné,že máme zákony,ale když dojde k takovýmto případům,nikdo nepomůže.A pokud ano,je to na strašně dlouhý běh.
V techto pripadech by podle me mely pomoct odbory. Pokud ve vasi firme nejsou, zkusil bych CMKOS. Nevim, jestli v tom muzou pomoct, za zkousku ale nic nedate (krome casu).
Pravnika Uradu prace jste zkousel?
Jinak asi jedine soud. To sice neco stoji, ale pokud jste v pravu a mate patricne dukazy, tak se vam 'investice' bohate vravrati.
Okamžité zrušení pracovního poměru musí být písemně a důvod v něm musí být jednoznačně vymezen. Pokud máte v ruce papír, ve kterém důvod uveden není, je to jednoznačně neplatné a podle judikatury nelze důvody doplňovat dodatečně. Je zajímavé, že se tím inspektorát práce nechce zabývat.
Na druhou stranu skutečně žalobu musíte podat Vy, a v relativně krátké lhůtě. Doporučení na poradu s odbory není špatné.
dobrý den,děkuji samozřejmě za každou radu,která se mi dostane,ale již začínám být na záporné straně ,kde opětovně vyhrává strana,která mne poškodila.Ač máte důkazy sebelepší,neuděláte s tím nic,poněvadž jak jsem zmiňoval,inspektorát práce (IP) to shodil ze stolu,a na další postup,který by měl být prostřednictvím právního zástupce nemám finance.Nejlepší snad na tom je,že nezávazný zaměstnanec IP,mi mezi 4.mi oči sám řekl,že nechápe vyjádření a postup.
Právní rady advokátů zadarmo přes pracák je k ničemu,protože za jakýkoliv úkon v případu chce platbu.Sice jsme u zaměstnavatele neměli odbory,ale i tak vyzkouším radu ohledně CMKOS.
http://www.mpsv.cz/cs/3836 Tady je myslím vše popsané.
Jinak pro tyto případy je vhodné mít právní pojištění, ale nyní pozdě bycha honit - možná příště s novým zaměstnáním.
Osobně bych zkusil s bývalým zaměstnavatelem vyjednávat, ona nežádoucí publicita zvláště, pokud nejen propouští, ale i nabírá zaměstnance může být silný argument - jen si dát pozor, aby vše co bylo zveřejněno bylo prokazatelné a netýkalo se projevů osobní povahy.
Aneb o jakého zaměstnavatele jde?
Tak bohužel ani právní pojištění Vám vždy nepomůže,poněvadž to si platím.Bohužel mi bylo zděleno,že ze zaměstnavatelem jsem podepsal Pracovní smlouvu před sepsáním právní ochrany a je tudíž jedno že se sporná situace stala již v platnosti uzavřené ochrany.zastupování se počítá od případů po podepsání právní ochrany.Takže tam mám smůlu.
Dále již dle názorů společností a pár advokátů,na které jsem se obrátil se liší a neshodli se.Takže taky cesta moc nevede.
To že mám důkazy na své tvrzení,je jasné,jinak bych pomoc nehledal,akorát už dochází síly a rady kudy kam,když i společnosti a advokáti se neshodnou.
Co se týče zaměstnavatele,jde o stavební firmu BRICK-STAV.Č.Budějovice
DAS či AXA? samostatné či v rámci např. životka?
Mám samostatné pojištění AXA Rodinný právník a následující den se mi stal dle mě pracovní úraz mimo pracovní dobu, AXA poskytla právní rady, které jsem nakonec nepotřeboval, protože nebyly krom krátkodobé bolesti následky (a případné bolestné se mi řešit nechtělo páč morálně jsem si nebyl jist oprávněností nároku, i když zákon byl na mé straně a také je tam dolní limit 3000Kč).
Případně můžete odpovědět přes email.